Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kradl peněženky, aby nakoupil jídlo pro sebe i svého kocoura

  • Ostrava,

Vykrádal šatny zdravotnických zařízení, tělocvičen a také pokoje školních ubytoven. 36letý muž z Ostravy-Poruby se zaměřoval hlavně na peněženky a platební karty. S těmi pak chodil po obchodech a nakupoval jídlo pro sebe a svou kočku. Policisté mu po dopadení napočítali škodu přes 50 tisíc korun. Teď mu hrozí až dva roky vězení.

zneužití platební karty; zdroj videa: Policie ČR

Velmi neobvyklé rozuzlení mají krádeže peněženek v Ostravě. Policisté z Ostravy-Poruby pátrali několik měsíců po muži, který vykrádal šatny zdravotnických zařízení, tělocvičen a soustředil se i na pokoje školních ubytoven. Nepohrdl ale ani peněženkou ženy, která seděla v restauraci.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jednání bylo vždy bez užití násilí a využíval většinou nepozornosti poškozených. Všechny případy spojoval stejný konec. Zneužití odcizené platební karty, kterými neznámý pachatel platil v obchodech či v řetězci s rychlím občerstvením."

Nákupy byly většinou stejné. Zloděj kupoval jídlo pro sebe a pro kočky v podobě tuňáků a jiných chutných pamlsků. Muže zadržel náhodně pracovník bezpečnostní agentury na začátku června, když prošel přes pokladnu bez placení a v tašce měl schovaný nákup v podobě jídla pro kočky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na místo přijeli porubští policisté a muže si převzali k dalšímu řešení. Zjistili, že se jedná o 36letého dosud nikdy netrestaného muže, proto se jednalo o přestupkové jednání. Následným porovnáním jeho fotografie a kamerových záznamů z prodejen a bankomatů bylo zjištěno, že by se mohlo jednat právě o muže, který má na svědomí krádeže peněženek a následné zneužití platebních karet."

Do několika dnů byl muž, který se v místě svého bydliště moc nezdržoval, zadržen. Při prohlídce se u něj našly další dvě platební karty, které zaručeně pánovi nepatřily.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jak se ukázalo, jedna platební karta patřila ženě, které byla odcizena peněženka včetně dokladů a peněz, když byla v jednom z barů na ulici Stodolní v centru Ostravy. Druhá platební karta patřila muži, který samotnou krádež neoznámil a platební kartu hned nezablokoval. Kartou měl dnes již obviněný muž opakovaně zaplatit své nákupy."

Celkem se muž nakonec přiznal k devíti krádežím.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Do výslechu uvedl, že svého jednání lituje. Nikomu nechtěl ublížit, a jak sám řekl, vždy měl využít příležitosti a zmocnit se volně dostupných věcí. Opakovaně se pokoušel o výběry či platby z odcizených karet. V několika případech se mu to i podařilo."

Celková škola přesáhla 50 tisíc korun.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 4. oddělení obecné kriminality obvinil muže ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky."

Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy