Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté pohotově zachránili muže, který na ulici zkolaboval. Na první pomoc jsou školeni

  • Ostrava,

Velké štěstí v neštěstí měl muž, který zkolaboval na křižovatce v Ostravě-Přívoze a spadl na silnici. Projížděla totiž kolem zrovna policejní hlídka, která okamžitě zastavila dopravu a muži poskytla první pomoc.

Ve správnou dobu na správném místě byli policisté z oddělení hlavního nádraží Ostrava. Zrovna když se blížili k přechodu pro chodce na křižovatce Sokolské a Muglinovské, začal na ostrůvku vrávorat chodec, až nakonec spadl tak nešikovně, že měl horní část těla na silnici, kde byl v tu chvíli velmi hustý provoz. Policisté nezaváhali, zastavili dopravu a vyrazili na pomoc.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Při projíždění, naštěstí v prostředním jízdním pruhu, z ničeho nic muž spadl na zem na záda do prostoru přechodu pro chodce a zůstal nehybně ležet. Policisté služební vozidlo zastavili, spolujezdec okamžitě „vyskočil“ z auta poskytnout první pomoc. Mezitím kolega bez váhání ihned přivolal lékařskou pomoc."

Policisté ihned začali zjišťovat, zda má průchozí dýchací cesty a následně ho dali do stabilizované polohy. Křeče a třepání postupně povolily a muž přicházel k vědomí. Byl prý v šoku a stále s policisty nekomunikoval. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V rámci služební přípravy jsou policisté také mimo jiné pravidelně školeni, jak poskytnout správně první pomoc." 

Do několika minut přijela rychlá záchranná služba, která muže po ošetření převezla do nemocnice. Pokud se stanete svědkem podobného kolapsu, který může být například z horka, neváhejte a první pomoc dokážete poskytnout i sami. 

Petr Jaššo, vedoucí školícího střediska ZZS MS kraje: "Jde o to, okamžitě jít s přímého slunečního záření, použít jakoukoliv vodu nebo třeba minerálku a ovlažit hlavu, zátylek, případně obličej." 

Policisté děkují i osádce dalšího vozu, která ochotně pomáhala při poskytování první pomoci. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy