Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava má jako první město v zemi motoplochu. Budou se na ní učit jezdit motorkáři

  • Ostrava,

Ostrava je znovu první. V areálu centra bezpečné jízdy LIBROS byla otevřena speciální motoplocha, která slouží pro výcvik a zkoušky motocyklistů. Moravskoslezská metropole je tak první v České republice, kde podobná dráha funguje.

Ostrava se jako první město v České republice může chlubit motoplochou, která je speciálně připravená a vybavená pro řidičský výcvik a závěrečné zkoušky motocyklistů. Do dráhy Ostrava investovala zhruba 35 milionů korun.

Dalibor Mozdřeň, vedoucí odboru dopravně správních činností MMO: "Základní rozměry, které doporučuje ministerstvo byly 95 - 125 a 9 - 10 metrů šířky. Tato plocha nabízí více než 300 metrů délky a 10 - 20 metrů šířky." 

Zpevněná asfaltová plocha má asi 300 metrů a je oficiálně akreditovaná. Řidiči se na ní mohou naučit všechno, co pak využijí jednak u zkoušek ale hlavně v provozu. 

Tomáš Otisk, instruktor autoškoly: "Je to určitě bonus a pokud tuto plochu budeme mít k dispozici i pro výcvik, tak je to super."

Antonín Měsíc, vedoucí provozu autoškol MMO: "Mají nyní připravenou plochu, která je úplně luxusní na to, aby zkoušku zdárně udělali, pokud jsou připraveni z autoškoly." 

Samotní řidiči si tuto možnost pochvalují a mnozí ji chtějí využívat i pro další zdokonalování. Nejprve je ale čekaly závěrečné zkoušky.

úspěšná absolventka závěrečné jízdy: "Asi je to lepší, jenom jsme měla problém s tou závěrečnou disciplínou, protože to bylo lehce v zatáčce. Stres je tady v tom strašně zásadní."  

Plocha ale nebude sloužit pouze motorkám. Centrum bezpečné jízdy ji chce využívat i k celoživotnímu vzdělávání řidičů a na kurzy prevence dopravních nehod. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy