Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chce být i nadále městem sportu. Investuje do něj přes 160 milionů korun

  • Ostrava,

Ostrava je městem sportu a dlouhodobě to dokazují nejen kluby svými výsledky v rámci různých soutěží, ale dobře to dokládají i obrovské členské základny jednotlivých sportů. Město proto každý rok sport vydatně podporuje.

Ostrava chce do sportu v příštím roce investovat 160 milionů korun. Sport podporuje dlouhodobě a těmito penězi investice vrací na úroveň před covidem. Celkem jsou vyhlášeny  4 dotační tituly: podpora významných ostravských klubů, podpora tělovýchovy a sportu, významné sportovní akce a podpora sportovní infrastruktury.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Celková alokace na všechny dotační tituly je 160 milionů korun. Je to předběžná alokace, protože se to bude vyplácet na následující rok a už to bude rozhodnutí nového zastupitelstva."
Město ale ještě navíc podpoří několik top sportovních akcí, jako je například Zlatá tretra nebo beach volejbalový turnaj světové série. Ostrava ale podporuje jak velké, tak malé kluby i sporty. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Rozhodně nechce šetřit na výdajích na sport. Je to důležitá součást mozaiky, která tady je dlouhodobě vytvářena. Navíc, v té post covidové době došlo k tomu, že se některé skupiny lidí přestaly hýbat." 

Příjem žádostí v rámci dotačních programů bude probíhat od 16. do 30. září prostřednictvím elektronického formuláře. Ostrava také připravila semináře, kde se mohou kluby o možnostech financování dozvědět více.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy