Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Mladík začal ohřívat jídlo, pak si dal prášky na spaní, neprobudil ho ani požární hlásič

  • Ostrava,

Obrovské štěstí měl mladík v Ostravě-Mariánských horách, stejně jako obyvatelé domu na tamní ulici Zelená. Muž si večer začal ohřívat jídlo, na které zapomněl, navíc si poté vzal prášky na spaní. Probudili ho až policisté, kteří museli vyrazit dveře.

video: PČR

Na silný zápach kouře upozornil muž na tísňovou linku muž, který popsal, že z jednoho z bytů se ozývá požární hlásič a nikdo nereaguje na klepáni nebo zvonek. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava slyšeli tuto relaci operačního důstojníka, a proto na místo okamžitě vyjeli. Už při vstupu do domu muži zákona cítili zápach kouře. Po opakovaných výzvách k otevření bytu nikdo nereagoval, proto z důvodu možného nebezpečí museli zvolit násilný vstup do obydlí. Byt byl silně zakouřený černým dusivým dýmem. Policisté okamžitě začali pátrat po možných nájemnících." 

Naštěstí netrvalo dlouho a policisté v obývacím pokoji nalezli ležet na pohovce mladého muže. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ten na oslovení vůbec nereagoval a s policisty nekomunikoval. Jakmile ho uchopili za ruku, muž se probral, byl však dezorientovaný a zmatený. Mladíka vyvedli na chodbu k oknu, aby se nadýchal čerstvého vzduchu. Ten následně sdělil, že byl v bytě sám. Policisté se do bytu vrátili, aby zjistili původ silného zakouření. Jak se ukázalo, kouř vycházel z kuchyně, kde na zapnutém sporáku bylo spálené jídlo. Muži zákona vypnuli sporák, pootevírali okna a začali s odvětráváním. Po chvilce se na místo dostavili také přivolaní hasiči a zdravotníci. Jak se ukázalo, 20letý muž si měl ohřívat jídlo, na které zřejmě zapomněl. Poté užil léky na spaní a probudili ho až policisté." 

Mladíka ošetřili zdravotníci. Na místě zasahovali také hasiči, ale podle policejní mluvčí nebyla nutná ani evakuace osob z domu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy