Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dítě vběhlo pod auto na přechodu v Ostravě na červenou, další řidič srazil seniora

  • Ostrava,

Dvě vážné nehody zaměstnaly v pátek přes poledne záchranáře a policisty v Ostravě. V Přívoze vběhl školák na přechod na červenou a srazilo ho auto. Hodnu předtím řidič u centrálního hřbitova na Slezské Ostravě srazil na přechodu seniora.

První nehoda se odehrála krátce po 11. hodině u centrálního hřbitova na Slezské Ostravě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Chodec ročníku 1942 přecházel přes přechod pro chodce a z doposud nezjištěných příčin byl sražen osobním vozidlem. U řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem."

Senior byl následně převezen s vážným zraněným do nemocnice. Zda ho řidič přehlédl nebo se plně nevěnoval řízení, teď zjišťuje policie. K další vážné nehodě spěchali záchranáři a policisté na křižovatku ulic Muglinovská a Sokolská třída krátce po 12. hodině. Školáka tam srazilo auto na přechodu pro chodce.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Řidič vozidla Toyota jel po ulici Muglinovská a nečekaně mu do jízdní dráhy na přechodu pro chodce vběhl nezletilý chlapec. Následně došlo ke střetu a chlapec byl se zraněním předán do rukou lékařů. Dopravní policisté nyní zjišťují všechny okolnosti nehody. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče ročníku 1983 negativní."

Dítě vběhlo podle svědků na přechod v době, kdy svítila chodcům červená.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy