Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cizí žena venčila v Ostravě ztraceného pejska, majitelce pomohli strážníci

  • Ostrava,

Uplynulý víkend strážníci řešili případ dříve ztraceného pejska, kterého měla v Ostravě-Vítkovicích venčit cizí žena. Díky zásahu strážníků pak byl ztracený pejsek vrácen šťastné majitelce.

Minulou sobotu krátce před polednem vyjížděli strážníci do Ostravy-Vítkovic. Na linku 156 volala oznamovatelka, která uvedla, že měla vidět cizí ženu, která venčí pravděpodobně jejího ztraceného pejska.

Valerie Melková, mluvčí MP Ostrava: "Později zjištěná 44letá žena strážníkům uvedla, že se jí zhruba před měsícem ztratil pes plemene Yorkshire. Na ulici Zengrova pak spatřila jí neznámou ženu, která venčila pejska stejné rasy i podoby. Tu pak sledovala až ke vchodu jejího domu."

Strážníci na místě provedli šetření a kontaktovali později zjištěnou 34letou nájemnici jednoho z bytů. Po otevření dveří se vedle této objevil pejsek plemene Yorkshire, kterého tato žena označila za svého. Hlídce dále uvedla, že její pejsek čipem označen rozhodně není.

Valerie Melková, mluvčí MP Ostrava: "Tvrzení ženy však strážníci vyvrátili poté, co zkontrolovali pejska pomocí čtečky čipů. Číslo čipu se shodovalo s číslem čipu uvedeným v Pasu zvířete v zájmovém chovu, který hlídce předložila oznamovatelka."

Po tomto zjištění nájemnice bytu změnila svou původní výpověď. Strážníkům uvedla, že muselo dojít k záměně někde na ulici, jelikož i dříve měla pejska stejné rasy a podoby.

Valerie Melková, mluvčí MP Ostrava: "Na základě těchto zjištění pak žena vydala pejska původní majitelce. Radost ze shledání pak byl patrný nejen u majitelky, ale i u pejska samotného."

Vzhledem k tomu, že na místě bylo dáno podezření ze spáchání přestupku, bude se muset 34letá žena ze svého jednání zpovídat u příslušného správního orgánu, kde byla celá věc strážníky oznámena.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy