Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

CHYTRÝ REGION: Chytrá řešení usnadní život, šetří náklady a zajistí bezpečnost

  • Ostrava,

V následujícím příspěvku uvidíte, kam se posunuly chytré technologie, které se hodí nejen do firem a státních institucí, ale třeba i do domácnosti.

Ostravská společnost Copy Star se historicky zabývala především kopírkami, ale v poslední době své portfolio výrazně rozšířila. Zaměřila se totiž také na chytré technologie do domácností a firem.

Petr Šikola, expert na chytré technologie: “V současnosti se nacházíme na showroomu videoanalytických a video solution řešení, kde dokážeme klientům Copy Staru ukázat do detailů, jakým způsobem ty zařízení pracují, co všechno dneska umí v oblasti video solution, od rozpoznávání obličejů čtení značek, termokamery, ochrání hodnoty v řádech milionů, na druhé straně můžeme ukázat vidoeanalytická řešení, která dokáží ve výrobě nahradit lidskou chybu v controllingu a podobně. Dokážeme kontrolovat kvalitu zboží, dokážeme registrovat zboží, ukládat obrázky, vyhodnocovat, jakým způsobem odpovídá dané kvalitě.”
Proč jste se rozhodli portfolio rozšířit, kromě kopírek jít i tady do těch chytrých řešení?

Petr Šikola, expert na chytré technologie: “Společnost Konica Minolta vlastní značku německou Mobotix, která je výrobcem kamerových systémů. Dospěli jsme k tomu tak, že dnes nejsme pouze prodejci kopírek, ale jméno Konicy Minolty už souvisí i s prodejem softwarů, a na to navazuje, například ve výrobě to, že ty kamery dokáží poskytnout daleko více informací, které když poskládáte, tak máte výstupy, které jsou dneska požadovány, ať už v průmyslu, v bezpečnosti, ve zdravotnictví, kdekoliv.”
Předpokládám, že zajišťujete i servis, nejen záruční.

Petr Šikola, expert na chytré technologie: “Ano, samozřejmě s klienty nakládáme tak, že od prvopočátku, pomocí nějaké analýzy, jdeme přes to, jak by ten projekt měl vypadat, co by měl umět v současnosti, ale i v budoucnosti, co by měl umět za pět let, jakým způsobem může růst a samozřejmě dokážeme ihned po realizaci zabezpečit servisní podmínky SLA smlouvy a tak dále. Tak, aby klient mohl fungovat po dlouho dobu. Ty systémy jsou nejen o koupi dnes, ale je to především ta služba toho, že to ten klient chce provozovat pět, deset, patnáct let.”
Co je tady taková největší pecka? Co nejvíce frčí?

Petr Šikola, expert na chytré technologie: “Co nejvíce frčí… Já bych to nazval tak, že každý kousek, který je tady v té místnosti k vidění, má nějaké svoje specifikum. To znamená v jedné částí můžeme dbát na nějakou bezpečnost, v jedné části můžeme analyzovat lidské chování, ta pecka je možná v tom, že ty systémy můžou běžet autonomně, samy o sobě, ale mám možnost to zařadit dneska do největšího systému, který mi ty informace shromažďuje z několika míst. A to si managovat, ať už v rámci jedné budovy, více budov, měst, v rámci světa.”

Tyto chytré technologie mají za cíl klientům usnadnit život, ušetřit náklady a zajistit bezpečnost.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy