Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští prvňáčci mají knihovnu zdarma. Kampaň má pomoci děti přilákat ke knihám

  • Ostrava,

V září začala tisícům dětí v Ostravě povinná školní docházka a jejich společníkem se tak stala kniha. Nejprve to jsou učebnice, později pohádky a další žánry. Přilákat děti ke knihám pomáhá kampaň, díky které mají prvňáčci knihovny po celém městě zdarma.

V Ostravě nastoupilo do prvních tříd přes dva a půl tisíce žáků, kteří se od prvního dne pilně učí číst, psát a počítat. Město se velmi angažuje ve snaze přilákat děti ke knihám a proto vznikl projekt - Váš prvňáček se stane čtenářem, který malým školákům umožňuje roční registraci zdarma ve všech knihovnách v Ostravě.  

Pavla Řehová, Knihovna města Ostravy: "Děti se mohu přihlásit od 1. září do konce srpna. Můžou se zaregistrovat zdarma. Stačí navštívit s rodiči knihovnu, zaregistrovat se a mohou si půjčovat knihy." 

Vrátit školáky od televizí, počítačů nebo mobilů zpátky ke knihám je jistě ambiciózní plán, ale na spoustě škol se opravdu daří. Pomáhají k tomu i knihovny a placená funkce knihovníka, která už je na 20 z 55 ostravských škol.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Ne na všech školách je to úvazek na celou pracovní dobu. Vždy to záleží na financování, zda ta škola najde zdroje nebo ne. My to podporujeme ale pouze částečně."

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Já si myslím, že kniha jako médium informací, poznatků a vzdělávání zůstane navzdory všem těm moderním technologiím nezastupitelná." 

Mezi dětmi jsou prý v současné době nejoblíbenější knihy s Harry Potterem, Deníky malého poseroutky a už mnoho let školáci rádi čtou i komiksy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy