Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Toxi tým vypátral v Ostravě další varnu pervitinu. Výrobci drogy jezdili pro chemikálie na koloběžce

  • Ostrava,

Ostravský toxi tým má další zářez na pažbě. V minulých dnech zadrželi dva výrobce pervitinu přímo v bytě, kde ještě na sporáku bublaly baňky s chemikáliemi. Léky na výrobu jim dodával komplic z Polska.

Drogová kriminalita je v Moravskoslezském kraji i kvůli blízkosti hranic s Polskem poměrně častá. Nejvíce případů je pak samozřejmě v Ostravě a proto v krajském městě působí toxi tým, který se na drogy specializuje. Varny pervitinu a pěstírny marihuany odhalují jako na běžícím pásu. V minulých dnech se kriminalistům podařil další úlovek - varna v plném provozu v centru Ostravy. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na základě operativního rozpracování a získaných poznatků na začátku září 2022 kriminalisté zabránili další nelegální výrobě drog. Po předchozím souhlasu státního zástupce s kolegy ze Speciální pořádkové jednotky Moravskoslezského kraje vstoupili do bytu v centru Ostravy, kde měla podezřelá osoba i s komplicem nelegálně vyrábět drogu. Během okamžiku oba muži měli pouta na rukou."

Kromě laboratorního vybavení našli kriminalisté i 400 gramů už vyrobeného pervitinu, připraveného na balení k prodeji. Průměrná cena za gram pervitinu je v Ostravě kolem tisíce korun. Starší z mužů drogu vařil a druhý mu pomáhal a suroviny. Léky vozil další komplic z Polska, kde je jejich nákup bez předpisu legální. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař proti dvojici mužů (26, 27 let) zahájil trestní stíhání a obvinil je ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Oba obvinění s kriminalisty spolupracovali. Na staršího z mužů komisař podal podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. S komplicem je trestní stíhání vedeno na svobodě. V případě prokázání viny mužům hrozí od dvou do deseti let."

Zajímavé je, že v drtivé většině těchto případů jde o recidivisty, tady to je ale jinak a ani jeden z mužů ještě za drogy nebyl trestán. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy