Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci přistihli muže, kteří ořezávali nové kabely. Vymluvili se, že je našli odhozené ve křoví

  • Ostrava,

Nález nebo krádež? Na tuto otázku si museli odpovědět strážníci v Ostravě, kteří přistihli při činu dva muže, kteří právě ořezávali kabely s hliníkovým jádrem. I neohlášený nález ale může být trestným činem.

Při ranní hlídce spatřili ostravští strážníci dva muže, kteří právě odřezávali černou plastovou izolaci z nařezaných elektrických kabelů.  Bylo to na Jílové ulici v Přívoze, kde dochází často ke krádežím kovů. Muži policistům ale tvrdili, že dráty našli ve křoví a vůbec netuší, kdo je tam odhodil. 

Valerie Melková, mluvčí MP Ostrava: “Čtyři kusy kabelů chtěli ořezat, aby je následně prodali do sběrny. Strážníkům muži tyto kabely dobrovolně vydali. Přestože muži tvrdili, že tyto kabely našli, tak se dopustili přestupku zatajení nálezu."

Muži ve věku 35 a 54 let pak dobrovolně policistům kabely smotali a naložili do vozidla. Celkem se jednalo o 50 metrů hliníkového kabelu nařezaného po 12 metrech. Na místě už také měli připraveno klubko měděného drátu, který se prý používá jako izolace. I když muži nebudou obviněni z krádeže, trestu stejně neujdou. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Občané si mnohdy neuvědomují, že v případě nálezu, resp. jeho neodevzdání se mohou dopustit protizákonného jednání. V případě že se jedná o předmět, který naleznou v hodnotě do 10 tisíc, jedná se o přestupek. V případě, že například v bankomatu naleznou hotovost více než 10 tisíc nebo dražší mobilní telefon a neodevzdají jej, dopouští se podezření ze spáchání trestného činu.” 

Škoda byla předběžně stanovena na necelé 2 tisíce korun, takže případ skončí na úřadu městského obvodu, kde jej budou úředníci řešit jako přestupek. Vše tedy zřejmě skončí pokutou. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy