Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž vypil láhev rumu na ex přímo v obchodě a chtěl odejít bez placení

  • Ostrava,

Ke kurioznímu případu krádeže vyjížděli strážníci v neděli po třetí hodině odpolední v Ostravě-Zábřehu. Muž si přímo na prodejně otevřel láhev rumu, kterou zkonzumoval „na ex“ a vlivem alkoholu se uvedl do stavu, kdy bylo nutné přivolat zdravotníky.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

Strážníci vyjížděli do jednoho z ostravských obchodních řetězců na základě oznámení 53letého pracovníka bezpečnostní agentury. Ten spatřil prostřednictvím kamerového systému muže, který si u regálů s alkoholem otevřel láhev rumu Tuzemák v hodnotě 130-, Kč.

Valerie Melková, mluvčí MP Ostrava: "Později zjištěný 29letý muž vypil téměř 0,5l rumu s 37,5 % alkoholu „na ex“. Po konzumaci odložil láhev mezi bedny s pivem. Následně odcházel z prodejny bez zaplacení. Jeho odchodu zabránil pracovník bezpečnostní agentury."

Na výzvy strážníků 29letý muž nereagoval vlivem zkonzumovaného množství alkoholu. Strážníci proto pojali podezření, že se muž alkoholem přiotrávil.

Valerie Melková, mluvčí MP Ostrava: "Na místo přivolali rychlou záchrannou záchranou službu, která muže převezla do nemocnice. Vzhledem k tomu, že muž nebyl v minulosti trestán za majetkovou trestnou činnost, bude přestupek oznámen příslušnému správnímu orgánu, kde se bude zpovídat po odeznění intoxikace."

Obdobné případy konzumace odcizeného alkoholu na prodejně zaznamenali strážníci již v minulosti.

Valerie Melková, mluvčí MP Ostrava: "V červnu tohoto roku 44letá žena zkonzumovala přímo na prodejně dvě láhve vodky. Strážníci ženě naměřili 4,5 promile alkoholu a přivolali na místo zdravotníky."

Snad nejznámější je případ z května loňského roku, kdy na jedné z ostravských prodejen zkonzumoval téměř „na ex“ láhev ostružinové vodky 46letý muž a poté na prodejně usnul.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy