Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci sledovali zloděje díky kradenému telefonu. Dopadli ho i s lupem

  • Ostrava,

Velmi pohotově se zachovali strážníci městské policie v Klimkovicích, kterým byla ohlášena krádeži kola a telefonu. Díky systému GPS našli aktuální polohu telefonu, kterou sledovali a informovali své kolegy. Ti pak překvapeného zloděje zadrželi.

V dnešní době policistům často pomáhá moderní technika. Strážníci spoustu případů odhalí díky kamerovým systémům, ale v posledním případě z Klimkovic pomohla i znalost fungování GPS systému mobilech. Začalo to tím, že neopatrná majitelka nechala své kolo neuzamčené v zádveří úřadu a dokonce nechala v brašně mobil. Spíše náhodou šel zrovna kolem zloděj a kolo ukradl.

Jan Kroker, MP Klimkovice " Nenašli jsme to a paní mi řekla, co tam všechno měla a dostali jsme se k tomu, že tam má telefon. Tam je taková funkce vyhledat zařízení. Po minutě a půl se to chytlo a ukázalo nám to, že telefon se pohybuje u nádraží. " 

Díky systému GPS pak strážník v Klimkovicích zjistil, že mobilní telefon se pohybuje přes Polanku do Svinova a dále na Porubu. Proto okamžitě zavolal svým kolegům na služebnu v Porubě. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava:  "Ostravští strážníci pak provedli propátrání trasy uvedené kolegou z Klimkovic. Následně na ulici Ukrajinská na jedné z laviček spatřila hlídka sedět později zjištěného 32letého muže, který měl u sebe kolo odpovídající popisu odcizeného jízdního kola."

Muž byl zadržen a předán státní policii. Ukradené kolo i další osobní věci byly vráceny majitelce. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy