Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci našli mezi bezdomovci matku s miminkem. Sociální pracovníci už případ řeší

  • Ostrava,

Strážníky městské policie Ostrava už u bezdomovců dokáže překvapit jen máloco. Tentokrát se to ovšem podařilo ženě, které mezi přístřešky v lese měla kočárek s tříměsíčním miminem. Strážníci přivolali sociální pracovnici, která nechala dítě převést rodině.

Strážníci v Ostravě v rámci hlídkové služby běžně obcházejí nejrůznější bezdomovecké osady a snaží se lidem bez přístřeší pomáhat. Tentokrát ale ve Staré Bělé narazili na pár, který je šokoval. Pod igelitem stál kočárek s jejich tříměsíčním dítětem. Matka měla spoustu výmluv, proč takto dopadla. 

matka kojence: "Věřte mi to, od boha vám říkám pravdu. Vy mi to možná nevěříte, ale já jsem si myslela, že mi mamka pomůže, protože mi slíbila, že měsíc mi ji tam podrží. My ji budeme pomáhat a nemusí ji mít na ty procházky celý den, ale občas si ji vezmeme i my." 

Strážníci na místo okamžitě zavolali úřednici z Odboru sociálně právní ochrany dětí úřadu městského obvodu Ostrava - Jih. Matka tvrdila, že dítě pravidelně myje u své matky a proto sociálně pracovnice rozhodla, že dítě musí být převezeno tam.

Gabriela Gödelová, mluvčí Úřadu městského obvodu Ostrava -Jih: "Sociální pracovnice z OSPOD se o situaci ihned postaraly a nyní můžeme sdělit, že péče o dítě je zajištěna." 

Matka také tvrdila, že zkoušela všechno možné, ale protože nemá doklady, nechtěli ji nikde ubytovat. Nemá je údajně proto, že jí je rozmočil déšť a dítě navíc porodila na Slovensku.

matka kojence: "Mám hodně žádostí i smlouvy a včera sem volala na OSPOD. Řekli mi,  že když budu mít ty papíry, tak můžu nastoupit hned." 

Žena má 34 let a toto dítě je už její páté. Zároveň je ale také jediné, o které pečuje. I když, slovo pečuje asi v tomto případě není úplně na místě. Snad sociální pracovníci udělají to, co bude pro budoucnost dítěte nejlepší.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy