Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zesláblý senior ležel 3 dny ve vaně. Pomohla mu strážnice okrskářka

  • Ostrava,

V Ostravě se velmi osvědčují strážníci okrskáři, kterým se lidé naučili důvěřovat. V posledním případě se na svou strážnici obrátila seniorka, která dlouho neviděla svého souseda. Ukázalo se, že důchodci šlo skutečně o život, když sám nemohl už 3 dny vylézt z vany.

Na tísňovou linku ostravských strážníků zavolala vyděšená důchodkyně z Michálkovic a chtěla rychle mluvit se svou okrskářkou, kterou už mnoho let osobně znala. Té pak oznámila, že se bojí o život svého souseda.

sousedka: "Zvonila sem, klepala a pak jsem bouchala i na okno, ale nic se nedělo." 

Okrskářka ihned vyrazila na danou adresu, kde to dobře zná. Věděla dokonce i o kterého souseda se jedná, protože často sedával u okna a pozoroval okolí.

strážník MP: "Slyšíte mně, vy ležíte ve vaně? Nemůžete se dostat ven a ležíte tam už 3 dny? 

Následovala rychlá akce. Hasiči přes koupelnové okno vnikli do bytu a otevřeli zdravotníkům. Ti zesláblého muže odvezli do nemocnice. Hana Jendryková slouží jako okrskářka v Michálkovicích už 10 let a zná tam každý kámen. Znovu se ukázalo, že tento systém funguje.

Hana Jendryková, okrskářka, MP Ostrava: "Často mi lidi volají, když mají nějaký problém nebo když třeba najdou nějakého psa, najdou odhozené koloběžky, auta jsou špatně zaparkovaná i když je celkově nějaký problém s dopravními značkami nebo cokoliv." 
Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Snahou vedení MP Ostrava je, aby každý občan znal svého strážníka okrskáře a mohl se na něho s důvěrou obrátit." 

V Ostravě je celkem 109 okrskářů. Lidé už je znají a rádi se obracejí přímo na ně. Kontakty lze podle lokality najít na webu mpostrava.cz. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy