Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Policisté předvedli skvělý zásah při resuscitaci muže na vozíku

  • Ostrava,

Seděl na invalidním vozíku v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě a nejevil známky života. Všimla si ho svědkyně, která zavolala na linku 158. Během chvíle byla na místě policejní hlídka, která bez váhání zahájila resuscitaci. S tou jim krátce na to pomohl i first responder od hasičů. Nakonec se všichni střídali v resuscitaci i se záchranáři a muže se díky tomu podařilo oživit. Z nemocnice bohužel později přišla zpráva, že muž zemřel.

zdroj videa: Policie ČR

Perfektní souhru předvedli členové všech záchranných složek na konci září v Ostravě-Porubě. Na linku 158 zavolala žena, která tvrdila, že přímo na chodníku na Hlavní třídě skonal muž na invalidním vozíku a nejeví známky života. Téměř během chvíle dorazili na místo policisté z obvodního oddělení Ostrava-Poruba 1. Uviděli muže, který seděl na invalidním vozíku a měl předkloněnou hlavu mezi svýma nohama.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "přesto, že nevykazoval známky života, nereagoval na oslovení ani zatřesení, muže sundali z vozíku a začali s poskytováním první pomoci. Nejdříve zajistili dýchací cesty a poté začali se srdeční masáží."

Další člen hlídky okamžitě volal tísňovou linku 155 a do jejich příjezdu se všichni střídali v provádění nepřetržité srdeční masáže.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na místo se také dostavil „first responder HZS“, který se zapojil do poskytování pomoci. Společně se s policisty střídali v resuscitaci až do příjezdu zdravotníků."

I členka záchranné služby požádala policisty o pomoc, aby se společně střídali v pokračující resuscitaci. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Nakonec se společnými silami podařilo obnovit životní funkce později zjištěného 46letého muže."

Sanitka poté muže převezla do nedaleké ostravské fakultní nemocnice. Bohužel ale později přišla z nemocnice zpráva, že muž zemřel.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 44 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

PMB - ZOS s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

EMFI Group s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail