Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polský řidič usnul na dálnici a narazil do odstavené dodávky, D1 na Olomouc byla neprůjezdná

  • Ostrava,

Hasiči a policisté zasahovali od ranních hodin na 352. kilometru dálnice D1 v Ostravě, ve směru na Olomouc. Do odstaveného vozidla tam narazila dodávka. Nehoda kompletně zablokovala jednu část vytížené dálnice. Policisté odkláněli dopravu, místo bylo neprůjezdné. Brzy se ale podařilo komunikaci zprůjezdnit.

Příčina nehody je v šetření dopravních policistů. Zatím jsou k dispozici jen prvotní informace.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR: “V místě byla krátce před kolizí z technických důvodů odstavená dodávka s přívěsným vozíkem převážející polykarbonát. Do této narazil řidič polského dodávkového vozidla, který měl usnout. Právě náraz ho měl probudit a řidič strhnul řízení ke středovým svodidlům. Po lehkém kontaktu s nimi opět strh řízení, kdy tímto došlo k rozkmitání (rozhoupání) vozidla natolik, že se převrátilo na bok. Vzhledem k pozici vozidla, jehož řidič převážel nábytek, byla dálnice ve směru na Olomouc zcela neprůjezdná."

Na místě zasahovali také zdravotníci, kvůli zranění při nehodě. Podle policie ale nejsou vážná.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR: "Policisté prováděli odklon dopravy. Na místě probíhaly likvidační práce, přičemž před 9. hodinou byl provoz plně obnoven. Policisté jsou stále na místě a dokumentují okolnosti dopravní nehody – řidič polského dodávkové vozidla je podezřelý z přestupku. Provedenými dechovými zkouškami vyloučili policisté u obou řidičů případné požití alkoholických nápojů. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, kterou si k ošetření převzali zdravotníci. Policisté se i nadále zabývají nehodovým dějem."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy