Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hledaný muž se pod uzávěrem plynu skrýval marně. Všiml si ho policista v civilu

  • Ostrava,

Místnost s uzávěrem plynu v bytovém domě v Ostravě-Porubě se stala útočištěm odsouzeného muže, který se vyhýbal nástupu trestu. Měl ale smůlu, protože si jej na ulici všiml ve svém volnu policista a přivolal kolegy. Ti ho pak donutili ke kapitulaci.

Práce u policie je spíše posláním a rozhodně by neměla končit po směně tím, že si policisté sundají uniformu. A většinu to jistě platí. Potvrzuje to i událost, která se odehrála v Ostravě-Porubě, kde si cvičené oko Zbyňka Sladkého všimlo muže, kterého už viděl na fotografii mezi osobami v pátrání. 

Zbyněk Sladký, Police ČR Ostrava-Poruba: "Byla to hlavně souhra náhody a štěstí. Zrovna jsem vycházel z obchodu a kolem mě projížděl na jízdním kole muž, kterého jsem poznal a věděl jsem o něm, že má nástup do výkonu trestu a odnětí svobod. Tak jsem zavolal hlídky obvodního oddělení a hlídkové služby a hlídal jsem u vchodu, do kterého vešel."

Policisté z hlídkové služby pak celý dům prohledali. Patro po patře prohledávali společné prostory, až narazili na zamčené dveře. Za nimi byla místnost se stoupačkami a uzávěr plynu. Na ně začali bušit a ukázalo se, že podezření bylo správné.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: Ukázalo se, že 38letý muž si nepřevzal poštovní zásilku s příkazem k dodání do výkonu trestu odnětí svobody za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, který byl vydán Okresním soudem v Ostravě."
Zbyněk Sladký, Policie ČR Ostrava-Poruba: “Už se mi to podařilo dvakrát, třikrát, že jsem takhle někoho chytil. Já to beru jako poslání a baví mě to.”

Z vazby bude odsouzený putovat rovnou do vězení, kde si odpyká celý trest. Kvůli vyhýbání se nástupu trestu může zřejmě zapomenout, že by se z kriminálu vrátil dříve, než mu bylo uloženo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy