Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci začali s kontrolami chatovišť. Majitelé chat by neměli podceňovat jejich zabezpečení

  • Ostrava,

S příchodem chladného počasí už ostravští strážníci začali s kontrolami chatových oblastí. Využívají k tomu jízdní oddíl a také kynology se svými svěřenci. Opuštěné chaty jsou totiž oblíbeným terčem zlodějů.

Chatařům skončila sezóna a na své zahrádky už jezdí jen občas. Chladné počasí je ale naopak lákadlem pro zloděje, kteří prázdná chatoviště vyhledávají a hledají, co by ukradli. Proto strážníci každoročně zesilují nad chatovištěmi přes zimu dohled. Cennými pomocníky jsou v těchto situacích koně i psi

Tomáš Novák, strážník hipolog, MP Ostrava: "Na koni máte daleko lepší přehled a můžete do těch zahrad krásně nakouknout, protože ten kůň vám poskytuje komfortní nadhled." 

Erika Szabová, strážnice kynoložka, MP Ostrava: "Pejsek je skvělý pomocník pro jeho skvělý čich a pro jeho zájem. Dokáže mnohem dříve odhalit potenciálního pachatele ať už v objektu nebo venku a dává nám dopředu vědět." 

Zahrádkářské osady jsou často v okrajových částech města, kde není příliš velký pohyb lidí a tak je důležité, aby i sami zahrádkáři na zabezpečení svého majetku dbali.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Mezi hlavní zásady patří, aby si zahrádkáři nenechávali cenné věci uvnitř a nebo i vně toho objektu a aby ho při zazimování řádně zabezpečili." 

Je také dobré se domluvit se svými sousedy, aby i oni při svých návštěvách chaty zkontrolovali okolí. Pokud by se přece jen nějaká stala terčem zloděje, je důležité nevstupovat dovnitř a ihned volat policii.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyDomov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace,
Ostrava
od 23 440 do 31 920 Kč/měsíc

Detail

POE EDUCO, spol. s r. o., Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Karviná, Opava
Ostrava
od 200 do 330 Kč/hod.

Detail

BUGÁŇ Montáže a stavby s.r.o. MSK
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail