Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči vyprošťovali další náklaďák zaražený v myší díře v Ostravě-Přívoze

  • Ostrava,

Opět po delší době museli ostravští hasiči zasahovat pod letitým železničním mostem v Ostravě-Přívoze. Zarazil se tam nákladní automobil převážející velkoobjemový odpadový kontejner. O betonový strop pod podobně často zkoušeným mostem se tentokrát pevně zachytilo jedno z ramen zvedacího zařízení pro těžký kontejner.

Nehoda v Hlučínské ulici v sousedství nového obchodní centra Koksovna se obešla bez zranění, poškozena byla pouze levá část kabiny a kolo nákladního automobilu, které se ocitlo při nedobrovolném brzdění kovovým ramenem nalevo ve svodidle.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz museli pomocí předního navijáku zezadu (a dozadu) potahovat jak zmíněné neposlušné rameno, tak i celé nákladní vozidlo, nalepené ke svodidlu. Zhruba za dvě hodiny se podařilo po několika manipulacích vyrovnat ve spolupráci s vozidlem dopravní firmy, tahajícím zepředu, havarované vozidlo tak, aby mohlo být svižně odtaženo dopředu - ven z „tunelu“ (ve směru na Hlučín) - a tam naloženo na valník."

Silniční doprava ve směru na Hlučín musela být svedena z tohoho ucpaného „nižšího“ průjezdu do vysokého průjezdu po tramvajových kolejích, kde obvykle vyšší nákladní automobily se zodpovědnými řidiči projíždějí.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči museli mj. likvidovat menší únik provozních kapalin pomocí nasákavého sorbentu a uklízet vozovku. Před předáním místa nehody Policii ČR velitel hasičského zásahu upozorňoval, že kvůli poškozenému svodidlu nelze tento mostní silniční úsek otevřít a že se i nadále musí jezdit po tramvajových kolejích."

Svodidla by ale měla být nahrazena novými ještě během úterního odpoledne.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy