Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík ukradl schránku se sbírkou pro nevyléčitelně nemocné, policisté zjistili, že je v celostátním pátrání

  • Ostrava,

Nezletilý mladík se svými kamarády v supermarketu v Ostravě-Mariánských Horách ukradl plastovou schránku s peněžní sbírkou. Na místo byli přivoláni policisté, kteří skupinku brzy dopadli poté, co mladíci odjeli tramvají. Ve schránce mělo být odhadem okolo 3000,- Kč. Jednalo se o sbírku od nadační společnosti pro nevyléčitelně nemocné děti a dospělé osoby.

Policistům se ozvala žena, která operačnímu důstojníkovi uvedla podrobný popis pachatele. Šlo mladíka, který byl oblečen ve tmavém oblečení, na útěku se k němu přidali další tři kamarádi.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Policistka z operačního střediska okamžitě zmobilizovala hlídky, které se nacházely poblíž inkriminovaného místa, a začala událost popisovat. Policisté z oddělení hlídkové služby a z obvodního oddělení Ostrava-Mariánské Hory byli během chvilky na místě a propátrávali okolí. Na ulici Muglinovská viděli čtyři mladíky, kteří odpovídali popisu. Už při samotné kontrole sdělili, že asi ví, proč jsou kontrolování. Jeden z nich se ke krádeži sám na ulici mužům zákona doznal.”

Mladík uvedl, že kasičku vzal on, následně s ní utekl a kamarádi se k němu přidali a společně odjeli v tramvaji.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Poté vystoupili na zastávce a při útěku on měl kasičku rozbít a vyhodit. Při samotné kontrole totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o nezletilé osoby.”

Policisté navíc zjistili, že mladík, který se přiznal ke krádeži, byl v celostátním pátrání kvůli svému útěku z diagnostického ústavu pro mládež. Ještě téhož dne byl předán vychovatelkám.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “V dané věci policisté s ohledem na věk nezletilého zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání činu jinak trestného. Spisový materiál bude postoupen kriminalistům.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy