Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vážná dopravní nehoda na křižovatce v Ostravě-Porubě, řidič dodávky zůstal po srážce zaklíněn, vytáhli ho svědci

  • Ostrava,

Na křižovatce ulic Opavská a Porubská v Ostravě-Porubě se okolo půl šesté odpoledne srazila dvě vozidla, osobní automobil a dodávka. Její řidič se těžce zranil. Na místě zasahovali zdravotníci, hasiči a policisté.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR: “Došlo ke střetu dvou vozidel, dodávky a osobního vozidla. Dodávka na místě zůstala převrácená a řidič zůstal zaklíněn.”

Muži poskytli první pomoc svědkové nehody, poté byl předán zdravotníkům s podezřením na těžké zranění. Zranění utrpěl i řidič osobního auta, u kterého byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Dle oznamovatele zůstal jeden ze dvou zraněných lidí zaklíněn pod převrácenou dodávkou. V průběhu jízdy k událost však hasiči dostali informaci, že byl člověk vyproštěn svědky. Těch se na místě sešlo dostatečné množství k tomu, aby havarovaný vůz postavili na kola. Hasiči provedli na havarovaných vozech protipožární opatření a zasypali sorbentem uniklé provozní náplně. Po zadokumentování nehody ze strany policistů uklidili komunikaci."

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Čtyřicetiletý muž zůstal po havárii zaklíněn. Prvotní vyšetření ukázalo poranění hlavy, hrudníku a zad, stav pacienta se jevil jako život ohrožující. Byl zajištěn krčním límcem, pánevním pásem a uložen do podtlakové matrace. Záchranáři podali léky, provedli opatření pro zajištění tepelného komfortu a pacienta transportovali na urgentní příjem FN Ostrava. Na úrazovou ambulanci téže nemocnice byl po ošetření posádkami ZZS přepraven také osmatřicetiletý účastník nehody, který utrpěl středně těžké poranění hrudníku.”

Ulice Porubská byla po dobu vyšetřování uzavřena v obou směrech. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR: “Míra zavinění a další okolnosti jsou předmětem prověřování kriminalistů ve spolupráci s dopravní policií.”

Oběma řidičům byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy