Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští hasiči zasahovali u záchrany 22letého koně, zvíře přesunuli ručně

  • Ostrava,

U záchrany 22letého koně Lombardina zasahovali hasiči ve čtvrtek 22. prosince v Ostravě-Kunčicích. O pomoc je požádal majitelka s tím, že zvíře se nemůže postavit na nohy. Kůň navíc ležel v úzkém prostoru mezi plotem a stájí. O zásahu informoval mluvčí HZS MSK Jakub Kozák.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Ostravě-Přívozu, kteří se na záchranu zvířat a manipulaci s nimi specializují. Na základě žádosti velitele zásahu o posilovou jednotku byla k události následně vyslána i dobrovolná jednotka z Radvanic.”
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Hasiči rozebrali dřevěný práh a po do příjezdu veterinářky koně přesunuli pomocí svých silných paží a hasičských hadic do stáje, kde zvíře dostalo infuzi a lékařskou péči. Následně si zasahující jednotky připravily síť pro zvedání zvířat a koně na ni přenesli.”

Místo bohužel nebylo přístupné pro techniku hasičů, veterinářka proto zajistila traktor. Pokusy o zvednutí zvířete ale byly marné.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Hasiči se dohodli s majitelkou a s veterinářkou, že se na místo vrátí za několik hodin, až kůň nabere energii a pokus zopakují. Po tu dobu zvíře zůstalo v profesionální a starostlivé péči veterinářky, což se nakonec ukázalo jako dostačující, kůň hasiče vítal již na svých vlastních nohou. Ti si tak jen sbalili síť, rozloučili se a vrátili se na základnu.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy