Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

21letý mladík zemřel v Ostravě na Plzeňské, srazilo ho auto

  • Ostrava,

52letý řidič taxíku srazil ve středu večer v Ostravě na Plzeňské chodce. 21letý mladík byl odhozen mimo silnici a na místě zemřel. Jak přesně se ale nehoda stala, zatím není jasné. Nedokázal to vysvětlit ani taxikář. Vběhl mu mladík do cesty? To mohou pomoci vysvětlit svědci, které teď policie hledá.

Smrtelná dopravní nehoda se stala ve středu 28. prosince krátce před 19. hodinou na ulici Plzeňská v Ostravě-Zábřehu, bezprostředně za tramvajovou zastávkou Hulvácká.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Dle prvotních informací měl 52letý řidič osobního vozidla Ford S-Max projíždět pravým jízdním pruhem ve směru od Ferony na Hrabůvku a z dosud nezjištěného důvodu srazil 21letého chodce."

Mladík byl následně odhozen mimo silnici a bohužel přímo na místě zemřel. Policisté se teď snaží přijít na to, jak přesně se nehoda stala. Nedokázal to totiž vysvětlit ani samotný taxikář.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. Zabývají se okolnostmi a příčinami dopravní nehody a zjišťují také průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na případné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě."

Také žádají všechny řidiče, kteří místem projížděli, a případně mají kameru, aby se obrátili na tísňovou linku 158.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Šetřením na místě bylo zjištěno, že bezprostředně před kolizí měl řidič Fordu předjíždět jiné osobní vozidlo, proto se obracíme především na jeho řidiče. Dále bylo zjištěno, že v danou dobu, kdy došlo k dopravní nehodě, měla být na zastávce Hulvácká tramvaj č. 17 ve směru k zastávce Plzeňská. Proto žádáme také případné cestující, aby se přihlásili na nejbližší policejní služebnu, případně na linku 158. Za poskytnuté informace děkujeme."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy