Reklama

V Třinci pomáhá seniorům červené SOS tlačítko

  • 15. července 2015,
  • 14:29,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Třinecká Charita rozjela projekt, díky kterému se zlepšuje kvalita života seniorům s nejrůznějšími zdravotními komplikacemi. Jde o takzvané červené tlačítko SOS. To nosí zájemce stále u sebe a v případě potřeby může kdykoliv přivolat pomoc.

Reklama

Paní Růžena Kubáčková z Třince má 77 let a žije v rodinném domku na okraji města. Před několika roky měla zdravotní komplikace, po kterých už se necítila dobře jako dříve. Začala mít obavy, že se jí něco může znovu přihodit, když bude sama. Proto ji přišla velmi vhod nabídka Charity na červené SOS tlačítko.

Růžena Kubáčková, uživatelka SOS tlačítka: “Byla jsem potom taková nejistá a když mi dali tu krabičku, tak si to pochvaluji, protože když se stane, že jsem sama doma, tak se cítím bezpečněji.”

Tlačítko funguje podobně jako mobilní telefon. Po jeho zmáčknutí se ozve tzv. strážný anděl, který okamžitě začne řešit problém uživatele.

Natalia Pliska Ronchetti, sociální pracovnice Charity Třinec: “Tísňová péče, je vlastně domácí terénní péče, kdy klienti využívají službu 24 hodin denně. Komunikace probíhá na základě individuálního plánu.”

V Třinci v současné době využívá červené tlačítko 17 klientů. Mají ho zdarma v rámci dotace z projektu Prazdroj lidem. Pokud by chtěl někdo další tuto pomoc, může se obrátit na Charitu Třinec.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Hana a Petr Ulrychovi

Dnes 19:00 - 8:14
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

J. Bolf / V noci / Výstava jednoho díla GVUO

Zítra 10:00 - 24.03. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

PPI-HAN Group s.r.o.
Ostrava-město
od 19 000 Kč

Detail

DAAVS s.r.o.
Ostrava-město
od 16 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu