Zastávkám na Nádražní chybí nájezdy pro hasiče

  • 12:57,
  • Ostrava ,

Do konce listopadu by měla být hotova první etapa rekonstrukce Nádražní ulice v Ostravě. Její součástí jsou i tramvajové zastávky Stodolní, které byly upraveny pro větší bezpečnosti chodců. Jenže projektant zřejmě zapomněl na hasiče, kteří požadovali nájezdy, aby v případě zásahu nemuseli čekat až tramvaje odjedou.

V pondělí 30. listopadu bude dokončena rekonstrukce 1. etapy Nádražní ulice v centru Ostravy a hned druhého dne by se na ulici měla po 8 měsících vrátit doprava i chodci. Jenže nyní není tento termín vůbec jistý. Na zastávkách Stodolní, které nyní dosahují až k tramvajovým kolejím, chybí nájezdy pro hasiče.

Vladimír Vlček, zástupce ředitele HZS MS kraje: “Je důležité, ať my i když je vozidlo MHD v zastávce, dokážeme toto vozidlo objet. Proto jsme dali požadavky, že cestou pěší komunikace s příslušnými nájezdy se dostaneme mimo to vozidlo v zastávce i když ono tam stojí.”

Mohlo by se tedy stát, že hasiči pojedou k požáru nebo nějaké nehodě a v obou směrech budou na zastávkách stát tramvaje. Hasiči měli přejet přes zastávku a pokračovat dále. Nájezdy na zastávky ale chybí a tak budou muset počkat, až tramvaje odjedou.

anketa: obyvatelé Ostravy: 1/ “Česká povaha, někdo něco naplánoval špatně.” 2/ “Nějaký stavební dozor snad je na úřadě a když to nefunguje……”

Kolaudace 1. etapy rekonstrukce je naplánována až na začátek příštího roku. Do té doby zřejmě stavebníci nájezdy dodělají a možná to stihnou i do zahájení provozu, které je 2. prosince.
Hornické vdovy / beseda s Kamilou Hladkou

Dnes 17:00 - 12:51
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Zvuk a ticho / muzikoterapie v Domě umění

Zítra 18:00 - 22.10. 12:51
Ostrava, Dům umění Ostrava

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 22 800 Kč do 34 320 Kč

Detail

Šauer, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 150 Kč

Detail

DOBOSH - STAV družstvo
Ostrava-město
od 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu