V Ostravě-Hrabové vzplála střecha rodinného domku

  • 15:49,
  • Ostrava ,

Plné ruce práce měli profesionální i dobrovolní hasiči z Ostravy, když v úterý po obědě likvidovali požár rodinného domku v Hrabové. Jak požár vznikl je zatím záhadou. V domku podle hasičů nikdo nebyl a i místní občané říkají, že majitel domku je už delší dobu v nemocnici.

O půl jedné odpoledne přijalo integrované bezpečnostní centrum v Ostravě telefonáty vyděšených obyvatel Hrabové. V jejich sousedství se totiž ze staršího patrového rodinného domku valila hustá oblaka kouře.

obyvatel Ostravy-Hrabové: “Hustě se kouřilo z komína, tak jsme mysleli, že se majitel vrátil a že pálí petky a tak jsme nadávali. Během chviličky jsme viděli, že se nekouří z komína, ale kolem komína a tak jsem volal hasiče.”

Na místo postupně dorazilo 5 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Kromě cisteren, byla povolána i plošina, která hašení plamenů značně ulehčila. Hořela totiž střecha.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Nikomu se nic nestalo. V tuto chvíli už mají hasiči požár pod kontrolou.”

Podle prvních informací to vypadá, že domek byl prázdný. Jeho majitel je delší dobu v nemocnici. Hasiči přesto dlouho objekt prohledávali. Majitel je totiž sběrač nepotřebných věcí a domek byl zavalen harampádím. Příčina požáru zatím není známa. Elektřina v domku byla, ale závada na elektroinstalaci se jeví jako nepravděpodobná.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Vítkovický úředník - kancelář 19. a 20. století / výstava

05.09. 10:00 - 30.09. 18:00
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Crash!!! / interaktivní expozice z autonehod

13.09. 10:00 - 31.01. 18:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Velký svět techniky , Ostrava

Leseft International s.r.o.
Ostrava-město
od 44 256 Kč

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 20 720 Kč do 31 170 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků