Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Denis bojuje s časem, rodina shání peníze na léčbu

  • Ostrava,

Příběh třináctiletého chlapce z Ostravy, kterému se kvůli těžké nemoci rok za rokem zhoršuje zdravotní stav, a který má před sebou zřejmě posledních deset let života, chytne za srdce nejednoho z vás. Zoufalá maminka hledá jakoukoliv možnost léčby. Naděje na uzdravení se objevila v zahraničí a je velmi nákladná. Rodina prosí o pomoc veřejnost.

Tohle je 13letý Denis z Ostravy. Narodil se jako zdravý chlapec. Ve čtyřech letech mu lékaři diagnostikovali svalovou dystrofii Duchenneova typu. Tělo nevyrábí bílkovinu dystrofin. Ze začátku má takové dítě problémy s chůzí, nohy slábnou a vypovídají službu. Postupně už mu ochabují i ruce. Kromě kosterních svalů je ale postižen i srdeční sval a dýchání. Život Denise se krátí.

Libuše Ligocká, maminka Denise: “Říkají, že délka nemoci u těchto dětí je 25 let.”

Naděje přichází ze speciální kliniky v Izraeli.

Libuše Ligocká, maminka Denise: “Aplikují kmenové buňky, které by minimálně měli zastavit progresi té nemoci a nastartovat tělo. Sháníme penízky na léčbu, protože to je jeho jediný sen.”

Denis má kvůli nemoci omezené možnosti. Od Ježíška si ale přeje něco jiného než kluci v jeho věku.

Denis Knebl, nemocný chlapec: “Já si přeju, abych mohl být zdravý, abych mohl hrát s klukama všelijaké hry třeba fotbal nebo jezdit na koni nebo na kole. Nejvíc ze všeho si přeju jet do Izraele, abych mohl být silný.”

Rodina Denisovi založila v roce 2011 webové stránky, kde se lidé o něm a pomoci dozví více i číslo účtu, na který mohou poslat pomoc. Finanční dar poslal i hokejista NHL Tomáš Plekanec. Zatím je Deniskův sen vzdálený, stále chybí velká částka, léčba totiž stojí 38 tisíc dolarů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy