Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava dezinfikuje obvod, v akci jsou dobrovolní hasiči i soukromá firma

Snížit riziko přenosu koronaviru na minimum. To je cíl, za kterým jde i městský obvod Slezská Ostrava. Do boje s nemocí vytáhl dezinfekci, tou bude pravidelně čistit zastávky mhd, lavičky, koše i kontejnery.

Čistota je půl zdraví! A v době pandemie koronaviru to platí minimálně dvojnásob. Městský obvod Slezská Ostrava se proto také zapojil do dezinfekce důležitých míst na svém území.

"Obvod se samozřejmě snaží co nejvíce zabránit šíření onemocnění Covid, z toho důvodu jsme se rozhodli, že budeme dezinfikovat jak přístřešky městské hromadné dopravy, tak i celý městský mobiliář včetně například laviček, košů a podobně," informoval starosta Slezské Ostravy Richard Vereš/ANO/. "Na území máme něco přes 200 zastávek, z toho větší polovina je zastřešená, jsou to přístřešky, které vlastně v současné době budeme dezinfikovat, máme to jako prioritu," řekla místostarostka obvodu Hana Heráková/ODS/.

O dezinfekci zastávek se postará soukromá firma, která spočítala, že pokryje přibližně 1500 metrů čtverečních, další dezinfekci zajišťují postupně dobrovolní hasiči. "Jedná se o první vlnu dezinfekce, hodláme ji opakovat. Naši dobrovolní hasiči provedou i dezinfekci podchodů a kontejnerových stání na sídlištích," dodal starosta. "Máme asi přes stovku kontejnerových stání a budou následovat veškeré ty koše, lavičky," přidala místostarostka.

Pokud se situace nezmění, dezinfekce by se měla provádět pravidelně každých 14 dní.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků