Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava nechce i přes nižší příjmy zastavovat plánované investice

Nový domov pro seniory Antošovice, opravy bytových domů či rekonstrukce chodníků a komunikací. Městský obvod Slezská Ostrava letos rozhodně nechce omezovat plánované investice, kvůli následkům pandemie bude muset ale hledat i cesty, jak a kde ušetřit.

Městský obvod Slezská Ostrava podobně jako ostatní očekává kvůli pandemii nižší příjmy. Už teď se ví, že například ze sdílených daní přijde obvodu minimálně o 6 milionů korun méně.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Z tohoto důvodu jsme provedli analýzu našich provozních nákladů, kde zejména chceme šetřit."

Hlavním cílem radnice je nezastavovat plánované investice, snaží se tak momentálně ušetřit především na provozních nákladech.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Prioritou pro nás zůstává neomezovat investice městského obvodu. Zejména naše stavební projekty, ale zároveň nechceme šetřit ani na údržbě městského obvodu, například na sekání trávy, opravách chodníků, jak to činí některé jiné městské obvody."
Roman Goryczka, místostarosta Slezské Ostravy: "Když budeme dělat v rámci tohoto roku úspory, tak jsme samozřejmě začali na kulturních akcích, kdy některé se vůbec nekonaly, čili tam je velká úspora."

Jen do oprav chodníků a komunikací chce dát obvod letos zhruba o 15 milionů korun více, než se původně plánovalo. V průběhu několika měsíců by měla například začít výstavba Domova pro seniory Antošovice za více než 80 milionů korun, což bude největší investiční projekt obvodu.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Připravujeme i opravy bytových domů s cílem snížit jejich energetickou náročnost, ale provádíme také řadu rekonstrukcí a modernizací v základních a mateřských školách."

Slezská Ostrava letos počítá s výdaji kolem 430 milionů korun, což je o 54 milionů více než v loňském roce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy