Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava má za sebou další kontrolu bytů, tentokrát v nich našli jen pár nenahlášených lidí

Slezská Ostrava provedla další kontrolu bytů, tentokrát na ulici Technická. Kontroly mají za cíl odhalit v rizikových lokalitách nenahlášené obyvatele, ale také zjistit, zda rodiče u dětí nezanedbávají školní docházku nebo zdravotní péči. A oproti poslední kontrole se situace výrazně zlepšila.

Technická ulice 8 hodin ráno. Do bytových domů vchází strážníci se zástupci společnosti Heimstaden, sociálními pracovnicemi a vedením Slezské Ostravy.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "S kontrolami v nájemních bytech společnosti Heimstaden jsme začali v loňském roce, současně kontrolujeme i naše bytové domy. Tady na ulici Technické jsme celkem již potřetí."
Petr Šipula, zástupce společnosti Heimstaden: "Je to z důvodů proto, že se evidují nějaké stížnosti, které přichází na nějaké mezilidské vztahy."

Sociální pracovnice zjišťovaly u rodin, které mají pod dohledem, zda rodiče nezanedbávají své povinnosti a jestli děti chodí do školy. Pronajímatel pak ověřoval, zda v bytě nebydlí nenahlášení lidé.

Petr Šipula, zástupce společnosti Heimstaden: "Pokud se zjistí, že osoba nemá nějaký příbuzenský poměr a nemá tam co dělat, tak jsou vyzváni k tomu, aby tu situaci napravili. To se potom kontroluje."

V případě, že by nájemníci výtky radnice nenapravili, mohlo by dojít až k ukončení jejich nájemní smlouvy.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Při dnešní kontrole jsme zjistili několik nenahlášených osob v jednotlivých bytech, oproti minulým kontrolám tento počet významně poklesl, zároveň jsme neevidovali žádné děti, které by neplnily školní docházku, takže z pohledu této kontroly se ta situace mírně zlepšuje."

Kontrolou prošlo 56 bytů a radnice je hodlá opakovat v pravidelných intervalech a v různých lokalitách. Navíc plánuje i další zabezpečení lokality.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Tady v ulici Technická bychom chtěli začátkem příštího roku instalovat i novou bezpečnostní kameru a to tak, abychom mohli bezpečnostní situaci lépe monitorovat."

Cílem je zajistit bezpečnost a pořádek v ulicích i lepší soužití obyvatel.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků