Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava rozjela rekonstrukci bytových domů, chce zlepšit podmínky pro bydlení a přilákat nové nájemníky

Slezská Ostrava zahájila rekonstrukci bytových domů na Mírové osadě. V následujících dvou letech chce obvod v okolí opravit 57 domů a díky tomu zlepšit podmínky pro bydlení. To by mělo zároveň pomoct přilákat nové nájemníky do desítek bytů, které jsou kvůli špatnému stavu neobsazené.

Osm bytových domů na ulici Chrustova na Mírové osadě bude prvních, které v lokalitě projdou rekonstrukcí.

Tomáš Pokorný, obyvatel jednoho z bytů: "Bydlíme tady s manželkou dětmi 7 let a konečně se tady začíná něco dít. Jako ty sklepy, to opravdu potřebují, jinak co se týče bydlení, tak já jsem to rekonstruoval sám, ale vím, že tady lidi na dávají, že je tady vlhkost, takže si myslím, že je to na místě."
Miroslav Šmíd, majitel stavební firmy: "Provádí se hydroizolace, začalo se tímto dvoudomem, aby se zjistil stav těch prací, jak bude probíhat, pokračujeme na následujících šesti vchodech."

Domy dostanou kromě hydroizolace nové zateplené fasády, střechy, vstupní dveře a rekonstrukcí projdou i vnitřní prostory včetně rozvodů a vytápění. Obvod tím chce zlepšit kvalitu nájemního bydlení.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Městský obvod Slezská Ostrava dnes spravuje zhruba 1200 bytů, kdy před dvěma lety bylo zhruba 200 těchto bytů neobsazených, nám se podařilo během dvou let již pětinu neobsazených bytů obsadit novými nájemníky, ale řada bytů je právě neobyvatelná z toho důvodu, že je ve špatném technickém stavu."

Komplexní rekonstrukce zdejších bytových domů by měla být hotová zhruba do poloviny příštího roku a vyjde přibližně na 20 milionů korun. Zhruba polovinu by mohla pokrýt evropská dotace.

Miroslav Šmíd, majitel stavební firmy: "Jsou ty práce schválně přenesené na příští rok z toho důvodu, aby ti lidi neměli lešení před Vánoci jak kdyby před domem, aby je to nějakým způsobem neomezovalo."
Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Jsme si požádali v letošním roce o přijetí 200 milionového úvěru abychom mohli právě domy na Mírové osadě, na ulici Heřmanická a na ulici Šenovská zrekonstruovat a dnes neobyvatelných 87 bytů obsadit právě novými nájemníky."

Celkem by mělo projít rekonstrukcí 57 bytových domů ve třech lokalitách. S financováním obvodu pomůže úvěr, evropská dotace i magistrát Města Ostravy.
Traťová strojní společnost, a.s., Ostrava
Ostrava
od 80 000 do 100 000 Kč/měsíc

Detail

RD Stavitelství, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.; Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků