Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Modernizované učebny i opravené školy a školky, Slezská Ostrava využila uzavření škol k jejich vylepšení

Nové moderní učebny nebo třeba vybavení školní kuchyně. Slezská Ostrava stihla v rámci prodloužené uzavírky škol v rámci prázdnin a podzimní pandemie koronaviru opravit a modernizovat hned několik škol ve svém obvodu. Investovala do nich téměř 50 milionů korun.

Všechno zlé je k něčemu dobré. Na Slezské Ostravě se chopili tohoto pořekadla a během několikaměsíční uzavírky škol stihli už od léta spousty oprav a modernizací.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Šlo zejména o instalaci rekuperačních jednotek do všech tříd základních škol, dále o opravdu elektroinstalace na Základní škole Pěší, nové vybavení školní kuchyně na Základní škole Bohumínská, zahradu Mateřské školy Požární. A také modernizace tří přírodovědných učeben na základních školách."

Jen v létě investoval obvod do základních a mateřských škol téměř 50 milionů korun.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Neinvestovali jsme však do škol pouze v létě, ale využili jsme právě toho, že Covidové období nám umožnilo ve školách pracovat i na podzim."
Roman Goryczka; místostarosta Slezské Ostravy: "Podařilo se nám opravit plot na Mateřské škole Keramické za 200 tisíc korun, podařilo se nám opravit podlahy na Základní škole Bohumínská, dovybavili jsme kabinety, dovybavili jsme třídy."

Zkrátka to, co se nedalo stihnout v době výuky, se zvládlo během podzimu. Děti už se postupně do vrací a jak je vidět, většině z nich už škola chyběla.

Anketa Děti: 1.) "Je to fajn, že můžu být zase s kamarády a že se můžu znovu učit." 2.) "Jsem rád, že jsem tu, jako se můžu učit, že nejsem furt na online výuce." 3.) "Dobré, protože jsem se těšil." 4.) "Je to dobré."

Návrat dětí zpátky do lavic všichni vítají.

Roman Goryczka; místostarosta Slezské Ostravy: "Kdyby to bylo dřív, bylo by to lepší, ale vnímáme pandemickou situaci jaká je. Jako rodič říkám, ta socializace dětí, kdy nemůžou komunikovat mezi sebou je strašně důležitá, a to chybělo."
Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Doufáme, že ve škole zůstanou co nejdéle a pokud možno nebudou dále omezeny ve vzdělávání."

Stejně tak obvod věří, že se jim v nově modernizovaných učebnách a opravených školách bude líbit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků