Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava chystá modernizaci domů i novou sportovní halu

Loni v červnu rozhodli zastupitelé Slezské Ostravy, že si obvod vezme úvěr 200 milionů korun. Ten použije na modernizaci bytových domů, opravu kulturního domu v Heřmanicích, dokončení Domova pro seniory v Antošovicích i na zahájení výstavby nové sportovní haly v Koblově.

Opravy a modernizace bytů a financování dalších důležitých investičních projektů. Takový je plán Slezské Ostravy s částkou 200 milionů korun. Regenerace se tak dočkají třeba bytové domy na ulicích Chrustova, Sionkova, 8. března, Zapletalova nebo Koněvova.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Všechny získají zateplené fasády, nové střechy, hydroizolaci a rekonstruovány budou i vnitřní prostory včetně instalace etážového vytápění. První etapa regenerace byla zahájena na podzim loňského roku a týká se osmi bytových domů na ulici Chrustova. Druhá etapa zahrnuje sedm bytových domů na ulici Sionkova, třetí pak 15 domů na ulici 8. března. Obě tyto etapy budou zahájeny ještě letos. V přípravě jsou pak projekty na rekonstrukci 21 domů na ulicích Zapletalova a Koněvova."

Peníze z úvěru pomůžou i při modernizaci kulturního domu v Heřmanicích za 17 milionů korun. Ta by měla začít ještě letos. 

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Ke všem akcím, kde prostředky z úvěru zapojujeme, je potřeba dodat, že žádáme i o dotace z národních a evropských zdrojů. V praxi tedy vždy po proplacení dotace dojde k úspoře financí zapojených z úvěru a ty pak budeme operativně přesunovat na jiné investiční akce."

V Koblově by také měla vyrůst nová sportovní hala za 75 milionů. Její projekt už je připraven. Hala bude stát na místě původní tělocvičny, která je kapacitně nevyhovující a technicky zastaralá. Využívána bude nejen pro sportovní aktivity, ale i pro kulturní a společenské akce.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "V současné době obvod čeká na vyhodnocení dotační žádosti ze strany Národní sportovní agentury. V případě schválení dotace předpokládáme zahájení výstavby rovněž v letošním roce."

Úvěr získal obvod na konci loňského roku formou veřejné soutěže.

Roman Goryczka, místostarosta Slezské Ostravy: "Pevná úroková sazba činí 0,95 % ročně. Termín poslední splátky je stanoven na prosinec roku 2040, není však vyloučeno předčasné splacení. Na únorovém zasedání pak zastupitelé odsouhlasili zapojení finančních prostředků z úvěru k financování konkrétních investičních akcí."

10 milionů korun z úvěru půjde i na stavbu Domova pro seniory Antošovice, která byla zahájena v loňském roce. Celkové náklady na přestavbu a dostavbu bývalé mateřské školy na domov pro seniory se 32 lůžky budou činit skoro 74 milionů korun. 41 milionů získá obvod formou dotace z Ministerstva práce a sociálních a 22 milionů přispěje z rozpočtu město Ostrava.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy