Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Panoramatické okno i baníkovské sedačky, oblíbenou lávku nad Bazaly i její okolí čeká moderní proměna

Unikátní zelený most zakončený fotorámečkem s výhledem na celou Ostravu. Do této podoby by se měla proměnit lávka nad Bazaly. Město ji opraví společně s obvodem, který vymyslel její moderní podobu. Proměnou projde i okolí. Práce by měly začít příští rok.

Jedno z oblíbených míst pro výhled na Ostravu čeká moderní proměna. Lávka nad Bazaly už je totiž ve špatném stavu a město se ji rozhodlo ve spolupráci s obvodem opravit.

Anketa: 1.) "Všichni se na to těšíme, protože si pamatuju, když ji stavěli. Vypadala dobře, ale byla asi špatně provedená, neustále si vyžaduje opravy a už je to aj nebezpečné, už ta koroze prosakuje i přes ty betony." 2.) "Pořádně to opravit jednou, ať to zase alespoň pět roků drží." 3.) "Vypadá to moc dobře, těším se na to, ale škoda, že to bude až za dva roky nebo za kolik, tak uvidíme, jak to dopadne."

Z původně obyčejné opravy se stala moderní proměna. Lávka je totiž podle vedení Slezské Ostravy pomyslnou vstupní branou do obvodu.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "To místo jako takové je dnes často navštěvovaným cílem, častou vyhlídkou, a proto jsme vložili do projektu trochu inovace a snažíme se tady vytvořit místo, které by bylo zajímavé i pro trávení volného času."

Lávka bude zakončena obrazovým rámem, který umožní vytváření panoramatických fotek v pozadí s městem.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Novou podobu by měly dostat také veřejné prostranství kolem lávky, včetně zastávky městské hromadné dopravy, která by měla být vyvedena ve stylu fotbalové střídačky s typickými baníkovskými modrými sedačkami, tak aby reflektovala tu historii Bazalů jako místa, kde kdysi hrál Baník Ostrava."

Náklady na kompletní rekonstrukci se budou pohybovat kolem 22 milionů korun.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Opravu lávky jako takové, by mělo hradit město Ostrava a městský obvod se přidá právě s tou přidanou hodnotou, to znamená právě s tím veřejným prostranstvím a s tím, co na lávce bude nové."

Práce by měly začít příští rok, nejpozději však v roce 2023.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy