Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po nehodě v Ostravě spadlo auto z mostu pod Bazaly

Jedno auto zůstalo na silnici, druhé prorazilo zábradlí a spadlo z šestimetrové výšky. Jeho řidič poté skončil v nemocnici. Hrozivě vypadající nehoda se odehrála v pátek večer na mostě pod ostravskými Bazaly.

Hasiči se o nehodě dozvěděli v pátek v 19:35 hodin. Do Českobratrské ulice ve Slezské Ostravě byly vyslány profesionální jednotky ze stanic Fifejdy a Slezská Ostrava. Spolu s nimi také dobrovolní hasiči z Radvanic.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů, kde jedno z vozidel zůstalo na silnici a druhé vozidlo po nárazu prorazilo zábradlí mostu vedoucího k ostravským Bazalům a následně spadlo z výšky šesti metrů."

Podle svědků řidič údajně nedostal přednost a po nárazu měl být doslova vyhozen ze silnice. Auto už pak zřejmě nestihl zastavit a prorazil zábradlí.

svědek: "Pána jsem s kamarádem vytahoval zaklíněného z auta a musel jsem vyrvat promáčklé dveře od spolujezdce. Pak jsem zajistil deky od lidí z baráku naproti a za 3 minuty přijely záchranné složky. Pán byl při vědomí, ale zřejmě měl zlomeniny nohou a možná i hrudníku."

Hasiči pomohli zraněnou osobu z druhého vozu transportovat do sanitky, už se totiž nacházela mimo havarované auto.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Současně hasiči zajistili obě vozidla proti požáru a případnému samovolnému pohybu. Po vyšetření nehody Policií ČR hasiči uklidili komunikaci a provedli provizorní zajištění proraženého zábradlí mostu."

Vyšetřování příčin nehody si pak převzala policie.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Okolnosti a příčiny dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy