Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Herec, lékař, strážníci, sportovci i starousedlík. Slezská Ostrava ocenila osobnosti obvodu

Záchrana lidského života, rozvoj sousedských vztahů, kultura, sport a mnoho dalších oblastí. V každé z nich našla i letos Slezská Ostrava osobnost, která si zaslouží ocenění za úspěšnou reprezentaci nebo rozvoj obvodu.

video: TV Polar

12 osobností a dvě firmy získaly ocenění Slezské Ostravy. Obvod jim chtěl poděkovat za jejich mimořádné lidské vlastnosti, profesní úspěchy a další zásluhy. S nominací pomohla veřejnost a vítěze vybrala komise rady.

Štěpán Kozub, herec oceněný za oblast kultury: "Potěšilo mě, že jsem teda držitelem a že vybrali zrovna mě a samozřejmě mi to lichotí a dělá mi to radost."
Milan Moldřík, občan oceněný za rozvoj sousedského života: "Ocenění si vysoce cením, protože je to pro mě překvapení. Dokonce, když mi to sdělili, tak jsem řekl, že se musí jednat zřejmě o omyl. Věnuji se tomu, že chci, aby byly Kunčice krásnější, to je ta má obec. My tam v podstatě žijeme jako zapadlí vlastenci a chci, aby to tam bylo pěkné."
Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty OU oceněný za oblast sociální a zdravotní: "Ono se říká, že doma není nikdo prorokem a já jsem doma na Slezské Ostravě už 12 let a tady to zjevně neplatí, protože Slezská Ostrava si na mě vzpomněla a ocenila a já si toho velmi vážím."
Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Ocenili jsme dnes například osobnosti, které se podílí na rozvoji kultury, sportu nebo volného času ve Slezské Ostravě, ale také strážníky městské policie, kteří zachránili život bezvládnému muži, kterého nalezli při své obchůzce."

Mezi oceněnými byli také například i dobrovolný hasič Radovan Šugar, předák staré gardy Baníku Ostrava Petr Zajaroš nebo bývalý významný fotbalový brankář a současný trenér Tomáš Bernady a další.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Každý z oceněných získává nejen plaketu, ale také finanční dar ve výši 10 tisíc korun a oceněny jsou také firmy, které v rámci městského obvodu působí a podílí se na jeho ekonomickém rozvoji, ale třeba přispívají ke společenské odpovědnosti."
Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty OU oceněný za oblast sociální a zdravotní: "Já si ocenění vystavím a finanční obnos v obálce věnuji jižní Moravě."
Milan Moldřík, občan oceněný za rozvoj sousedského života: "Ty peníze věnuji tam, kde to je teď potřeba, to je vše."

Slavnostní předávání ocenění proběhlo v prostředí Slezskoostravského hradu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy