Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava pořádá každý pátek letní kino na různých místech obvodu

Slezskoostravské filmové pátky. To jsou akce, které od loňského roku v létě pořádá městský obvod Slezská Ostrava. Vždy jednou týdně se tak mohou návštěvníci letního kina těšit na film, který se promítá na různých místech obvodu.

Chodíte rádi do letního kina? Letos máte ještě druhou polovinu prázdnin možnost navštívit putovní letní kino na Slezské Ostravě. Vstupné je zdarma. Se sebou si stačí vzít akorát dobrou náladu a nejlépe deku na posezení. Jídlo a pití si pak bez problémů zakoupíte na místě.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Městský obvod Slezská Ostrava od roku 2020 pořádá v létě takzvané Slezskoostravské filmové pátky. Tedy promítání letního kina v různých částech našeho městského obvodu. Tuto akci připravil i pro letošní rok a od 9. července tak mohou nejen občané Slezské Ostravy právě letní kina u nás v obvodě navštěvovat."

Třeba začátek letního promítání proběhl hned vedle slezskoostravské radnice. Následoval areál TJ Sokolu Koblov, ale také například farní zahrada v Heřmanicích. Podmínkou pro promítání je samozřejmě dobré počasí. Jedno představení tak muselo být bohužel zrušeno.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "6. srpna se tak mohou těšit diváci na promítání například v Kunčičkách nebo 20. srpna v Koblově."

Slezská Ostrava pravidelně finančně podporuje podobné projekty. Nejvíce jich bylo v roce 2019, kdy dostaly spolky zhruba 7,4 miliony korun.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Radnice také každoročně podporuje další kulturní, sportovní i volnočasové akce, které pořádají zejména spolky působící v městském obvodu. Loni jsme takto podpořili 65 projektů. Letos se jednalo již o 54 projektů a každoročně je takto rozděleno více než 5 milionů korun."

Jednalo se o individuální účelové investiční dotace. Například na budování či rekonstrukce zázemí areálů, ale především o neinvestiční dotace na celoroční činnost. Peníze tak dostali sportovní kluby, dobrovolní hasiči, tábory, výstavy, různé festivaly a další.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy