Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava letos realizovala investice za více než 155 milionů korun

Výstavba domova pro seniory, oprava kulturního domu nebo plán nové sportovní haly, ale také opravy bytových domů. To jsou jedny z největších investic, které se ve Slezské Ostravě už realizují nebo plánují. Obvod letos investoval na 155 milionů korun a příští rok plánuje objem investic ještě navýšit.

Nové dětské workoutové hřiště a revitalizace celého parku Kepkova ve Slezské Ostravě za více než 5 milionů korun. Nový park na Hladnovské i rekonstrukce hřiště v parčíku Brigádnická. Slezská Ostrava letos realizovala řadu investičních projektů, které mají přispět k lepší kvalitě života zdejších obyvatel.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Největší letošní investiční akcí byla výstavba domova pro seniory v Antošovicích, věnujeme se také rekonstrukcím bytových domů. Již zrekonstruovaných nebo v rekonstrukci je jich aktuálně 38 v lokalitě Mírové osady. Regenerací prošlo také sídliště Kamenec. A realizovali jsme také několik projektů parků, ať už na Nové osadě, u Zoo Ostrava nebo u DPS Hladnovská. Aktuálně zahajujeme také rekonstrukci Kulturního domu v Heřmanicích, který je dnes ve velmi špatném technickém stavu. A chceme, aby sloužil nejen heřmanickým občanům. Zahajovat budeme také regeneraci poslední části sídliště Muglinov nebo budování nové návsi v Heřmanicích. A připraven je také projekt výstavby nové sportovní haly v Koblově, kde aktuálně čekáme na vyhlášení příslušných dotačních titulů."

Opravuje se také budova bývalé hrušovské radnice z roku 1930 na ulici Stará cesta. Po rekonstrukci se tam nastěhuje nová příspěvková organizace Sociální služby Slezská Ostrava.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "V letošním roce investice městského obvodu přesáhnou dohromady 155 milionů korun. V příštím roce očekáváme investice až ve výši 184 milionů."

Velké množství investic může obvod v této nelehké době postupně realizovat především díky tomu, že si vzal na tyto akce dlouhodobý úvěr ve výši 200 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy