Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby přerušily kvůli počasí práci. Zatím od bezdomovců vynosily 25 kontejnerů odpadků

Jak jsme vás už informovali, Slezská Ostrava začala s likvidací bezdomovecké osady, která byla doslova zavalena odpadky. Než se zhoršilo počasí, stihli pracovníci technických služeb odvést 25 kontejnerů nejrůznějšího nepořádku a zdaleka ještě neskončili.

9. listopadu ráno odstartovala velká akce, kterou radnice Slezské Ostravy připravovala už několik týdnů. Obyvatelé bezdomovecké osady ji měli v předstihu opustit, aby rovnou mohla začít likvidace. Přesto ještě vyrušili poslední obyvatelku. 

strážník MP: "Vezměte si své nejcennější věci a opusťte tuto chatrč." 

Technické služby si najali pracovníky, kteří plnili téměř měsíc kontejnery vším možným nepořádkem. Ten bezdomovci nashromáždili za 6 let. Spousta věcí byla prý i kradená. 

Daniel Tvrdý, vedoucí Oddělení životního prostředí Slezské Ostravy: "S chlapama z technických služeb a z OZO jsme domluveni, že ty věci budeme i třídit. Je tam spousta dřeva, elektrospotřebičů i kovového materiálu."

V minulých dnech ale kvůli počasí pracovníci přerušili práci. Prozatím naplnili neuvěřitelných 25 kontejnerů, které skončily na skládce.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy: "Likvidace je zhruba v polovině. Městský obvod už stála více než 250 tisíc a přerušena byla z důvodu povětrnostních podmínek. Pokračovat budeme na jaře." 

I když už radnice investovala do likvidace odpadu čtvrt milionu korun, je připravena les vyčistit úplně. Podle odhadů to bude stát ještě dalších 150 tisíc korun. Peníze chce vymáhat po bezdomovci, který osadě šéfoval. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy