Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ukrajinským uprchlíkům pomáhá i Slezská Ostrava

Ubytování, vyřizování důležitých dokumentů, umísťování dětí do škol a školek i hledání práce. To je forma pomoci, kterou nabídl uprchlíkům městský obvod Slezská Ostrava. V obvodu pomáhají ale i neziskové organizace, jednotlivci a firmy.

I městský obvod Slezská Ostrava se podílí na pomoci ukrajinským uprchlíkům. A to už od prvních momentů, kdy krize přišla.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Zejména se na této pomoci podílejí zaměstnanci sociálního odboru. Hlavně úseku sociálně právní ochrany dětí, kteří navštěvují některá větší ubytovací zařízení a snaží se pomoci Ukrajincům, kteří se často nedomluví, s vyřizováním nezbytných záležitostí jako jsou víza nebo pracovní povolení."

Obvod zároveň pomáhá umisťovat ukrajinské děti do škol a školek na jeho území

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "V tuto chvíli máme v základních školách umístěno 16 ukrajinských dětí. V mateřinkách se pak jedná o dvě děti. Dosavadní kapacita našich základních a mateřských škol je dostatečná. To znamená i další děti by se mělo dařit umísťovat."

Zároveň se rozhodl navýšit kapacitu bytového fondu v rámci rekonstrukce dlouhodobě neobsazených bytů.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Již nyní připravujeme 26 bytů, které by měly být postupně do konce dubna opraveny. A dalších 27 bytů začneme opravovat v dalších měsících. Tak, aby se celková kapacita bytového fondu navýšila a bylo možné nabídnout Ukrajincům nájemní bydlení."

Na území městského obvodu se podílí na pomoci ukrajinským uprchlíkům také řada jednotlivců, ale i neziskových organizací nebo farností.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Mezi ty největší organizace, které se podílejí na pomoci uprchlíkům, patří určitě Český červený kříž. Ze soukromých společností pak největší pomoc nabídla společnost Liberty."

Zaměstnanci úřadu zároveň uspořádali také vlastní materiální sbírku. A rada schválila i dar 20 tisíc korun pro Český červený kříž.

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Zábřeh
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava,
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail