Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hnutí ANO získalo ve Slezské Ostravě většinu mandátů

Vítězem voleb na Slezské Ostravě je s výraznou převahou hnutí ANO. Rovnou získalo většinu mandátů a může začít vyjednávat o případných koaličních partnerech. Starosta obvodu ale deklaroval, že by chtěl pokračovat ve stávajícím složení.

Do voleb na Slezské Ostravě šlo celkem deset uskupení. S jednoznačnou převahou nakonec vyhrálo hnutí ANO, které v současnosti obvod vede. 

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Je potřeba říct, že letošní kampaň byla velmi osobní a útočná od některých našich politických konkurentů, takže ta politická kultura se nám trošičku zhoršila u komunálních voleb. Myslím si však, že to nijak neovlivnilo náš výsledek."

Hnutí ANO získalo 18 mandátů. Ostravak bere 6 křesel. Trojice uskupení Slezská lidem, ODS s Nezávislými a Společně pro Slezskou pak berou každý po třech. A Starostové pro Ostravu mají 2 místa. ANO obsadilo rovnou většinu. 

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Byť je našim cílem pokračovat ve stávající koalici a věřím, že je to i cílem na městě Ostrava, tak budeme jednat po volbách se všemi subjekty, které jsou účastny v zastupitelstvu a uvidíme, jakou koalici nakonec vyjednáme."

Současnou koalici na slezskoostravské radnici tvoří právě hnutí ANO, Ostravak a ODS. Pokud budou pokračovat, získají v zastupitelstvu 27 hlasů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy