​Oslavte na Festivalu v ulicích letní prázdniny. Vstup zdarma

  • 27. června 2018,
  • 12:21

Koncerty, taneční představení, sportovní aktivity, program pro děti, nejrůznější workshopy a mnoho doprovodných akcí přinese na začátku prázdnin do centra Ostravy již tradiční Festival v ulicích. Jeho osmý ročník proběhne v pátek 29. a sobotu 30. června na Černé louce, Slezskoostravském hradě a v přilehlých ulicích. Vstup na celou akci, kterou připravují pořadatelé festivalu Colours of Ostrava, je zdarma.

Reklama

„Jsem rád, že se Festival v ulicích koná opět v centru města. Jeho organizátoři podporují naše snahy o oživování této lokality, když do centra a jeho okolí umístili všechny festivalové scény. Letošní ročník je znovu spojen s ukončením školního roku, a mladším návštěvníkům je uzpůsobena část jeho programu. Věřím, že připravený bohatý a zajímavý program opět přiláká tisíce lidí do centra města. Byl bych moc rád, kdyby do něj návštěvníci dorazili častěji, a to i při jiných příležitostech, třeba na pravidelnou akci Písek v centru, která potrvá celé léto. V obou případech jsme akce podpořili z městského rozpočtu. Jedná se ale jen o zlomek finančních prostředků, které jsme věnovali na podporu letních akcí konajících se v Ostravě,“ říká ostravský primátor Tomáš Macura.

„Každý rok se těším na tu uvolněnou a pohodovou atmosféru, kterou ve městě Festival v ulicích vytvoří. Lidi se mnohem více usmívají, někteří si dokonce prozpěvují. Na spoustě míst, mnohdy i nečekaných, se hraje divadlo nebo vystupuje nějaká kapela, potkáváte lidi v maskách a nevíte, u kterého stánku si dát něco dobrého. Bohatý a rozmanitý program pak promění centrum města v místo plné překvapení a zábavy. To jsou důvody, proč Moravskoslezský kraj opět na Festival v ulicích přispěl. Letos na festivalu také podpoříme třídění odpadu, takže festival obohatíme i o ekologické téma. Na letošní ročník se opravdu těším a věřím, že i tento rok nabídne spoustu nezapomenutelných zážitků,“ konstatuje hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

„Letos se nám podařilo sestavit neuvěřitelně rozmanitý program, který nadchne návštěvníky všech věkových generací. Zároveň jsme připravili několik novinek,“ tvrdí ředitelka festivalu Petra Hradilová. K hlavním hudebním lákadlům z České republiky letos na scénách ArcelorMittal stage, Music map stage na Slezskoostravském hradě a hudebně-workshopové scéně na Černé louce budou patřit například taneční a swingový orchestr Golden Big Band Prague vedený Petrem Sovičem,s Peterem Lipou a Jitkou Zelenkovou, nebo unikátní společný koncert kapely Zrní se symfonickým doprovodem souboru Camerata Janáček. Dále zahrají David Stypka & Bandjeez, Aneta Langerová, Dara Rolins nebo Pokáč.

Výjimečné koncertní zážitky nabídnou také kapely ze zahraničí – Kalàscima z Itálie (současné zpracování tranzovních tanců pizzica), Virelai z Dánska (středověká hudba), Tuuletar z Finska (ve finštině jde o jméno bohyně větru) nebo energičtí The Great Malarkey a The Carny Villains z Velké Británie, které diváci znají z nadšeně přijatých koncertů na Colours of Ostrava. „Letos nově jejich členové povedou na Černé louce taneční a vokální workshopy pro veřejnost a zahrají si také s místními hudebníky,“ doplňuje Petra Hradilová. Na této scéně letos opět proběhne soutěž Jump into Colours a zahrají si místní kapely, jako například Hladnov Rock Choir či Vadim & Co. Neobvyklé setkání s finskou lidovou hudbou zprostředkuje návštěvníkům na nočním koncertě v Kostele sv. VáclavaMaija Kauhanen, virtuózní hráčka na nástroj kantele. Další koncerty proběhnou také před klubem Cooltour (například Pepa Pak a Sylvie Bee, Self Made, Purplefox Town, Jaro, AiKeN, workshop afrických tanců a hip hop vibes).

Další novinkou letošního ročníku je noční průvod. „Do něj se zapojí hudebníci i nosiči pochodní, účastníci uvidí ohňovou show v podání Amanitas fire show a uslyší i noční chorál,“ upřesňuje Petra Hradilová. Hudební stánky v centru Ostravy poprvé nově obohatí Design zóna. S tanečními představeními vystoupí soubory Beat Up Ostrava, Swing Ostrava, ®Mark. Zasportovat si budou moci návštěvníci v zóně Ostravské univerzity nebo si vyzkouší judo, aikido či taoistické tai chi.

Na děti (a jejich hravé rodiče) bude čekat bohatá nabídka nejrůznějších aktivit – například Balónek, Radost v písku, stolní hry Mindok iherní a relax zóna Hitrádia Orion.

Doprovodný program nabídnou v centru Ostravy nejrůznější organizace, například Dům umění, Europe Direct Ostrava, Ukrajinský festival, Pragulic, Rozkoš bez rizika, Hledáme rodiče, Crex, Fantastická Ostrava! nebo VŠB-TU a Ostravská Univerzita.

Navštěvníci budou moci také zajít do zón statutárního města Ostrava a Moravskoslezského kraje.

V tanečním stanu Dance for Life na návštěvníky opět čeká taneční party, na které se nejen pobaví, ale zároveň pomohou dobré věci. Tancem podpoří provoz Ordinace pro chudé a péči o mokřady v povodí řek Ostravice a Morávky. Po tanci si mohou odpočinout v relax zóně městečka ArcelorMittal, které budou obývat neziskové organizace, s nimiž huť v rámci Dance for Life spolupracuje. Ve stánku Mobilního hospice Ondrášek si návštěvníci vyrobí oblíbenou festivalovou čelenku, v mobilní kavárně Mental Café pro ně připraví obsluha z řad hendikepovaných výbornou kávu. U ČSOP Salamandr si vyzkoušejí malování na kameny a další kreativní aktivity a u Armády spásy na ně čeká unikátní minigolf The Way, který popisuje cestu, jak Armáda spásy pomáhá překonávat překážky lidem na okraji společnosti.

Jak už jsme zmínili výše, svou herní a relax zónu bude mít na Festivalu v ulicích už tradičně také HITRÁDIO ORION. Najdete ji snadno – podle velkého srdce – tzv. „selfie pointu“. Děti ve stylovém prostředí objeví spoustu zábavy a dospělí aspoň na chvíli odpočinek uprostřed festivalového veselí.

Na Festivalu v ulicích nebude nouze o správně hořké a výborně načepované pivo. Návštěvníci si budou moci vychutnat Radegast Ryze Hořkou 12, Radegast Ráznou 10 a pro řidiče bude připraven Birell.

Více informací na www.festivalvulicich.cz.

Generální partner Festivalu v ulicích: ArcelorMittal Ostrava. Hlavní partner: Radegast. Za podpory statutárního města Ostrava a Moravskoslezského kraje. Partneři: Kofola, Slezská Ostrava. Mediální partneři: Hitrádio Orion, 5plus2, Metro, Deník, Program, Cinestar, Deník. 



Lucie Bílá a Petr Malásek

10.04. 19:00 - 20.02. 2:28
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Pavel Šporcl s cikánskou cimbálovou kapelou

07.03. 19:00 - 20.02. 2:28
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Horkýže Slíže v Garáži - 1. koncert

20.03. 20:00 - 20.02. 2:28
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

FERRAM STROJÍRNA, s.r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

RESIDOMO Služby, s.r.o.
Ostrava-město
od 21 500 Kč do 27 000 Kč

Detail

Oldtimer Cafe, s.r.o.
Nový Jičín
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu