Závěry auditu FN Ostrava ukazují na závažná systémová pochybení

  • 13. července 2018,
  • 13:07

Audit poukazuje mj. na pochybení s negativními finančními dopady pro Fakultní nemocnici Ostrava. Zadání tohoto auditu bylo jedním z prvních manažerských rozhodnutí nového ředitele Fakultní nemocnice MUDr. Evžena Machytky, Ph.D.

Reklama

„Realizace důkladného auditu byla z mé strany logickým rozhodnutím ve chvíli, kdy jsem převzal klíčovou zodpovědnost za vedení a chod tohoto významného zdravotnického zařízení s téměř pětimiliardovým ročním rozpočtem a začal jsem mapovat rozhodovací a řídící procesy v rámci FNO nastavené předchozím ředitelem panem Němečkem” uvádí Evžen Machytka a dodává: „Audit se zaměřil především na nejdůležitější ekonomické procesy a diagnostické činnosti ve Fakultní nemocnici Ostrava”.

Závažná pochybení byla konstatována v oblasti farmakoekonomiky a laboratorní diagnostiky. V těchto oblastech audit konstatoval absenci kontrolních mechanismů a upozorňuje v těchto oblastech na zásadní systémové chyby v nastavení řídících a kontrolních procesů. Díky tomu mohly existovat nestandardní postupy a mohlo i docházet k selhání jednotlivců, kteří jako zaměstnanci nedodržovali vnitřní předpisy FNO.

Závěry auditu konstatují závažný střet zájmů u některých řídících pracovníků Fakultní nemocnice Ostrava. Z tohoto důvodu byli s okamžitou platností odvoláni z funkce přednosta Ústavu soudního lékařství FNO a přednosta Interní kliniky FNO. Dočasně tyto pracoviště povedou jejich zástupci. Rovněž byly částečně omezeny pravomoci několika dalším pracovníkům Fakultní nemocnice Ostrava. „Výsledky auditu a závažná pochybení, na která audit upozorňuje, nás přiměly k těmto personálním opatřením. Vzniklou situaci i následná nápravná opatření se budeme snažit řešit systémově v souladu se závěrečnými doporučeními auditu”, dodává ředitel FNO Evžen Machytka.

Audit ve Fakultní nemocnici v Ostravě, jako nejvýznamnějším poskytovateli zdravotní péče v Moravskoslezském kraji, probíhal od dubna do června 2018 a prováděla ho auditorská společnost Deloitte Advisory.Lucie Bílá a Petr Malásek

10.04. 19:00 - 22.03. 13:16
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Včelařské jarní setkání VČELA!!!

Dnes 9:00 - 23.03. 17:00
Ostrava, Výstaviště Černá louka v Ostravě, pavilon A

Barbie slaví 60. narozeniny ve Forum Nová Karolina

11.03. 10:00 - 31.03. 18:00
Ostrava, Forum Nová Karolina, Ostrava

Laboratoře Agel, a.s.
Nový Jičín
od 18 000 Kč

Detail

MALÝ A VELKÝ, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

JAVITA TRANSPORT s.r.o.
Bruntál
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu