Závěry auditu FN Ostrava ukazují na závažná systémová pochybení

  • 13. července 2018,
  • 13:07

Audit poukazuje mj. na pochybení s negativními finančními dopady pro Fakultní nemocnici Ostrava. Zadání tohoto auditu bylo jedním z prvních manažerských rozhodnutí nového ředitele Fakultní nemocnice MUDr. Evžena Machytky, Ph.D.

Reklama

„Realizace důkladného auditu byla z mé strany logickým rozhodnutím ve chvíli, kdy jsem převzal klíčovou zodpovědnost za vedení a chod tohoto významného zdravotnického zařízení s téměř pětimiliardovým ročním rozpočtem a začal jsem mapovat rozhodovací a řídící procesy v rámci FNO nastavené předchozím ředitelem panem Němečkem” uvádí Evžen Machytka a dodává: „Audit se zaměřil především na nejdůležitější ekonomické procesy a diagnostické činnosti ve Fakultní nemocnici Ostrava”.

Závažná pochybení byla konstatována v oblasti farmakoekonomiky a laboratorní diagnostiky. V těchto oblastech audit konstatoval absenci kontrolních mechanismů a upozorňuje v těchto oblastech na zásadní systémové chyby v nastavení řídících a kontrolních procesů. Díky tomu mohly existovat nestandardní postupy a mohlo i docházet k selhání jednotlivců, kteří jako zaměstnanci nedodržovali vnitřní předpisy FNO.

Závěry auditu konstatují závažný střet zájmů u některých řídících pracovníků Fakultní nemocnice Ostrava. Z tohoto důvodu byli s okamžitou platností odvoláni z funkce přednosta Ústavu soudního lékařství FNO a přednosta Interní kliniky FNO. Dočasně tyto pracoviště povedou jejich zástupci. Rovněž byly částečně omezeny pravomoci několika dalším pracovníkům Fakultní nemocnice Ostrava. „Výsledky auditu a závažná pochybení, na která audit upozorňuje, nás přiměly k těmto personálním opatřením. Vzniklou situaci i následná nápravná opatření se budeme snažit řešit systémově v souladu se závěrečnými doporučeními auditu”, dodává ředitel FNO Evžen Machytka.

Audit ve Fakultní nemocnici v Ostravě, jako nejvýznamnějším poskytovateli zdravotní péče v Moravskoslezském kraji, probíhal od dubna do června 2018 a prováděla ho auditorská společnost Deloitte Advisory.Silvestr v Garáži

31.12. 20:00 - 19.12. 10:43
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Horkýže Slíže v Garáži - 1. koncert

20.03. 20:00 - 19.12. 10:43
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Vánoce s Martinem Chodúrem v Gongu

Zítra 20:00 - 19.12. 10:43
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Vladimír Bokiš
Opava
od 12 200 Kč do 16 000 Kč

Detail

Stračena Pub s.r.o.
Ostrava-město
od 12 200 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu