Je dokázáno, že bez kolagenu se naše tělo neobejde

  • 18. července 2018,
  • 12:51

Kolagen je tvořen aminokyselinami a představuje nejčastěji se vyskytující protein nerozpustný ve vodě. Vytváří základ vaziva, chrupavek, ale i kostí v těle savců. Kolagenní vlákna jsou velmi měkká, nepružná, pevná, a přitom velmi ohebná, a tvoří základ vaziva v lidském těle. Významným zdrojem kolagenu je rybí, hovězí, vepřové či drůbeží maso. Lze ho ale tělu dodat i ve formě speciálních gelů či kapslí.

Reklama

Kolagen představuje až 10 % celkové váhy lidského těla, 30 % svalstva a až 70 % kůže. Existuje přitom více než dvacet typů kolagenu. Většinou jde o typ jedna, který je hlavně ve šlachách, kůži a kostech. Typ dva je spíše v chrupavkách a typ tři je v cévních stěnách. Kolagen se nachází především v mimobuněčné hmotě, což je spletitá síť makromolekul a vlastně tím určuje fyzické vlastnosti tělesné tkáně.

Jak je to s tvorbou kolagenu v lidském těle

Tvorba kolagenu v lidském těle se zmenšuje v podstatě od 35 až 40 let věku. Pokožka postupně ztrácí pružnost a pevnost, tvoří se vrásky, zhoršuje se kvalita pojivové tkáně. „Největší úbytek kolagenu nastává zejména po šedesátce, což se projevuje větším množstvím vrásek, tvorbou křečových žil dolních končetin, ale i konečníku, a dochází i k mnoha dalším degenerativním změnám,“ vysvětluje emeritní primář ortopedie a odborný konzultant společnosti LR Health & Beauty MUDr. Milan Čarvaš s tím, že dnes má kolagen i medicínské využití v podobě kolagenových injekcí, obvazů na chronické rány, krycích polštářků na popáleniny, cévních protéz a samozřejmě i v kosmetice a estetické medicíně.

Jak lze tělu kolagen dodat?

Zdrojem kolagenu je rybí, hovězí, vepřové či drůbeží maso. „Přírodní kolagen bez úpravy se velmi špatně vstřebává, proto je potřeba ho pro vnitřní užití speciálně upravovat či štěpit, aby se dobře do těla vstřebával. Tělu dodaný kolagen podporuje výživu kostí a chrupavek, pomáhá hojit svalstvo a zvyšuje pevnost svalů, šlach, vazů i kůže,“ říká MUDr. Čarvaš.

Jaké přípravky lze k doplnění kolagenu doporučit?

Na trhu existuje celá řada výrobků na podporu pohybového aparátu – ovšem s rozdílnou účinností. Velmi účinného pomocníka představuje produktová řada Active Freedom společnosti LR Health & Beauty, která napomáhá k normální funkci chrupavek a kostí a podporuje také energetickou látkovou výměnu nervového systému. „Konkrétně se jedná o vynikající produkt Aloe Vera Drinking Gel Freedom, který obsahuje dvouprocentní hydrolyzovaný kolagen. Gel je navíc obohacen o kyselinu askorbovou, která má velký vliv na účinnost přidaných látek. Kombinace s chondroprotektivy (Chondroitinsulfát a Glukosaminsulfát) je velmi účinná, protože díky výtažkům aloe vera je urychleno vstřebávání a zvýšení vstřebaného množství uvedených látek,“ vysvětluje MUDr. Milan Čarvaš s tím, že výzkumy potvrzují třikrát až čtyřikrát vyšší vstřebávání prospěšných látek díky přítomnosti výtažku aloe vera v produktech. „Chondroprotektiva podporují makromolekulární syntézu chondrocytů a kyseliny hyaluronové v synoviálním moku, inhibují degradační enzymy nebo mediátory zánětu. Proto má uvedená kombinace aloe vera s chondroprotektivy a hydrolyzovaným kolagenem velký význam pro regenerační schopnosti chrupavek, kůže, pojivového aparátu, cévních stěn, ale i celkově na podporu zdraví,“ vykládá odborník z LR Health & Beauty a na závěr upozorňuje, že ideální je preventivní podávání Aloe Vera Drinking Gelu Freedom nebo alespoň užívání tohoto přípravku jako doplňku stravy k podpoře léčby výše uvedených problémů. K dostání je tento přípravek přitom i v podobě kapslí.

Více o produktech na: https://www.lr-czech.com/search/?defaultExps=Hled%C3%A1n%C3%AD&exps=Active+Freedom+.

MUDr. Milan Čarvaš – emeritní primář ortopedie a odborný konzultant společnosti LR Health & Beauty.

LR Health > Beauty – Mezinárodní MLM společnost zaměřená na výrobu a prodej kvalitní dekorativní kosmetiky, parfémů a doplňků zdravé výživy s výtažky z aloe. V roce 2015 byla vyhlášena Evropskou asociací přímého prodeje Seldia Firmou roku. Mezi rozhodující kritéria pro udělení tohoto ocenění patří pozitivní vývoj v oblasti přímého prodeje, posílení sociálně-ekonomického přínosu a výhody pro zákazníky. Samozřejmým předpokladem je dodržování vysokých etických standardů a platné legislativy v oblasti přímého prodeje. LR Health > Beauty vznikla v roce 1985 ve městě Ahlen/Westphalia, má zastoupení v 28 zemích po celém světě včetně ČR (s českou pobočkou v Ostravě), více než 1200 zaměstnanců a několik tisíc registrovaných obchodních partnerů. Díky vysoce kvalitním produktům a atraktivnímu bonusovému a vzdělávacímu plánu představuje jednu z předních evropských společností v oblasti přímého prodeje. V oblasti parfémů se může pochlubit exkluzivní spoluprací s celebritami, jako jsou Karel Gott, Karolina Kurková či Bruce Willis. V ČR má vedle Avonu a Oriflame třetí nejvyšší obrat v oblasti přímého prodeje. Základním mottem společnosti LR Health > Beauty je „Více kvality pro váš život“. Více o společnosti na https://www.lr-czech.com.Klíčová Ostravská muzejní noc

08.06. 17:00 - 25.05. 22:55
Ostrava, 32 ostravských institucí

Anna K., Lenka Lo Hrůzová a koncert pro Verunku

Zítra 16:00 - 25.05. 22:55
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Beats for Love 2019

03.07. 16:00 - 06.07. 0:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

ManpowerGroup s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 45 000 Kč

Detail

Comac jobs s.r.o.
Ostrava-město
od 23 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Hněvošice, okres Opava, příspěvková organizace
Opava
od 10 802 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu