Reklama

Péče o nevyléčitelně nemocné – téma, které ovládlo Lady Business MSK

  • 11. prosince 2018,
  • 8:50

Soutěž Lady Business už třetím rokem oceňuje výjimečné ženy Moravskoslezského kraje. V kategorii neziskových společností byla nejlépe ohodnocena Sylva Vartová, zakladatelka Mobilního hospicu Ondrášek.

Stáhnout video
Reklama

Těm „šťastnějším“ z nás při vyslovení slov „mobilní hospic“ možná jen přejede mráz po zádech nebo se ptáte, co to vlastně je. Pro jiné je hospic nutností, která jim usnadňuje poslední dny života a jejich blízkým pomáhá postarat se o ně a poskytnout těm, které milují, snadnější a důstojnější zbytek života.

Jeden takový mobilní hospic plný obětavých lidí je právě v Ostravě. Přestože si zakladatelka Mobilního hospicu Ondrášek Sylva Vartová prožila těžké časy podobné těm, které si zažívají klienti Ondrášku, dnes se setkáváte s dámou plnou energie, dobré nálady a smíchu.

„Mobilní hospic Ondrášek pomáhá nevyléčitelně nemocným dospělým i dětem strávit poslední dny v životě důstojně a doma v kruhu rodiny a přátel. Náš tým hospicu nejsou jen lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovníci, fyzioterapeuti, ale také duchovní, notář či právník. Poskytujeme domácí hospicovou péči, dětský stacionář, provozujeme ambulanci paliativní péče v Městské nemocnici Ostrava a působíme i v oblasti vzdělávání,“ představuje  Sylva Vartová poslání a činnosti hospicu, který v roce 2004 sama založila.

Práce Sylvy Vartové byla již mnohokrát oceněna. Naposledy v soutěži Lady Business Moravskoslezského kraje, kde uspěla v „konkurenci“ 23 dalších neziskových organizací. Kromě neziskových organizací soutěžily v druhé kategorii také podnikatelky, kterých bylo 25.  První místo v této kategorii získala Lidmila Kramolišová z novojičínské střední odborné školy EDUCA. Výsledky soutěže, kterou pro Moravskoslezský kraj organizovala společnost Moravskoslezské Investice a Development, a.s., byly slavnostně vyhlášeny 12. listopadu 2018 v  prostorách Ateliéru Felix v Ostravě.

„Vybudovat fungující společnost, ať už firmu či neziskovou organizaci, je vždy běh na dlouhou trať, který vyžaduje spoustu času a úsilí. Soutěží Lady Business Moravskoslezského kraje chceme tuto náročnou práci žen ocenit.  Osobně jsem velmi rád, že jsem mohl předat titul Lady Business v kategorii neziskových organizací právě paní Sylvě Vartové a ocenit tak její přínos pro nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny,“ řekl k soutěži hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

„Když se spojí soucit a pozitivní energie mnoha lidí, tak se dokáže mnoho. U nás to funguje a věřím, že v budoucnu budeme poskytovat další služby, které budou pomáhat těm, kteří pomoc potřebují,“ dodala Sylva Vartová.

Zajímá Vás, jak to v mobilním hospicu Ondrášek vypadá? Podívejte se na videomedailonek nebo na webové stránky Ondrášku.Bára Poláková na Sluníčku / koncert

28.06. 19:00 - 26.06. 14:18
Frýdek-Místek, Penzion Sluníčko, Ostravice

Konference Invest More 2019

14.10. 9:00 - 26.06. 14:18
Ostrava, Brick House Klub, Dolní oblast Vítkovice

Beats for Love 2019

03.07. 16:00 - 06.07. 0:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

LP catering & events s.r.o.
Ostrava-město
od 16 500 Kč

Detail

Ing. Radim Mikulík
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

EMAIL SERVICE s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu