V Domě kultury hořel záložní generátor, nikdo nebyl zraněn, nedělní program proběhne beze změn

  • 9. února 2020,
  • 8:08,
  • PR

V Domě kultury města Ostravy v sobotu odpoledne hořelo. Požár ve sklepních prostorech způsobila technická závada baterií na jednom ze záložních generátorů. Během požáru nebyl nikdo zraněn, z divadelního sálu a z kina však bylo preventivně evakuováno 581 osob. Zbytek sobotního programu byl zrušen, nedělní program proběhne beze změn.

„Omlouváme se divákům, kteří byli v době požáru na místě, i všem ostatním, kterých se mimořádné změny v dnešním programu dotkly. Zároveň chceme poděkovat všem zasahujícím složkám,“ říká za vedení Domu kultury místopředsedkyně představenstva Petra Javůrková. Hasiče k požáru přivolali o půl páté odpoledne. Tou dobou probíhalo v divadelním sále představení pražského muzikálu Trhák, v kinosále pak projekce filmu Vlastníci. Nikdo během požáru nebyl zraněn, velitel zásahu však doporučil preventivní evakuaci osob. Hasiči a policisté tak z budovy evakuovali celkem 581 lidí.

Požár způsobila technická závada – ve sklepních prostorách začaly hořet baterie z diesel agregátu pro nouzové osvětlení. Uhasit se ho podařilo během čtyřiceti minut. Jelikož však po nehodě nebyl v provozu žádný záložní zdroj nouzového osvětlení, zrušili organizátoři z bezpečnostních důvodů i zbytek sobotního programu, včetně večerní reprízy muzikálu. V případě výpadku proudu by totiž v divadle bez nouzového osvětlení nastala tma, která by mohla mezi diváky způsobit paniku.

“Zařízení mělo všechny potřebné revize a bylo zhruba v polovině své životnosti,” doplnila Javůrková. Aktuálně je provoz Domu kultury obnoven a nedělní program proběhne beze změn. Kvůli vrácení či výměně vstupenek se diváci mohou obracet na pokladnu. Dům kultury už jedná s pořadatelskou agenturou o náhradním termínu muzikálového představení.Petr Březovják - Ostrava, Frýdek-Místek
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

EEREE s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 8 050 do 8 050 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků