Tržiště radosti – lidé darují lidem

  • 29. května 2020,
  • 12:48,
  • PR

V posledních dnech jsme slyšeli nespočet negativních zpráv, a tak jsme si řekli, že budeme zase na chvíli šířit kolem sebe radost. Otevřeli jsme Tržiště radosti, kde lidé tvoří pro radost a jiní pro radost nakupují. Výtěžek putuje Mobilnímu hospici Ondrášek (MH Ondrášek).

Bronislava Husovská, ředitelka MH Ondrášek: "Koncem dubna jsme otevřeli Tržiště radosti. „Přemýšleli jsme, jak se s lidmi doma spojit a přinést do jejich domovů trochu radosti."

Lidé vyrábí různá díla od obrazů, přes šperky po oblečení. Tvoří dekorace, hračky pro děti a pečou. 

Bronislava Husovská, ředitelka MH Ondrášek: „Někteří vymýšlí zážitky jako projížďka Ostravou s Francouzem Manu ve stylovém autíčku Mehari nebo služby, jako je například lekce Pilates. Každý dělá to, co mu přináší radost."

Pak výrobky, služby i zážitky darují na Tržiště radosti, kde si je mohou ostatní koupit. Zapojit se může každý, podmínkou je jen originalita a radost z tvoření.

A pokud někdo zrovna nemá kreativního ducha, šikovné ruce nebo dostatek času a přesto se chce zapojit, může si pro radost na Tržišti něco pořídit a tím podpořit Ondrášek.

Martina Dunděrová, vedoucí, fundraisingu MH Ondrášek: „Nejedná se o klasický nákup. Ceny jsou navržené majiteli výrobku či myšlenky. Člověk, který si chce danou věc pořídit, pošle dar na účet MH Ondrášek. My pak dar potvrdíme a propojíme autora s nakupujícím. Ti se domluví na předání.“ 

Své vystoupení nabídla také herečka Národního divadla Moravskoslezského a patronka MH Ondrášek Hana Fialová, která za roli Edith Piaf získala Cenu Thálie. Pro dárce přijde osobně zazpívat písně dle jeho výběru z inscenací Edith a Marlene, Kočky, Kabaret nebo Jesus Christ Superstar.

K šíření radosti se zapojují jak jednotlivci, tak i firmy. Mezi ně patří například Carton Cajon, který daroval skládací buben, City Folklore, Zámecký vinný sklep Klimkovice, Hostinec U Feldů, PilatesPro, Simply Fitness v Ostravě a další.

Více než 40 lidí už na Tržiště radosti darovalo přes 200 výrobků, služeb a zážitků. Radost z nakoupených věcí má 67 lidí, kteří tak přispěli částkou 64 781 Kč. Pokud se podaří vybrat dalších 18 tis. Kč, budeme moct pokrýt alespoň náklady na péči o 1 pacienta, která nás průměrně stojí 82 000 Kč.

Své výrobky nabídnout, nebo nakoupit a podpořit Mobilní hospic Ondrášek můžete  na https://www.trzisteradosti.cz/ELTOM, s.r.o.,
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

SSK Stavby Ostrava s.r.o.,
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků