Návštěvy nemocných budou ve většině oddělení FN Ostrava opět povoleny

  • 29. května 2020,
  • 14:21,
  • PR

Od 1. června budou opět povoleny návštěvy ve většině klinik a oddělení FN Ostrava. Vedení nemocnice tak rozhodlo na základě doporučení hygieniků. Návštěva ale musí splnit několik nutných epidemiologických opatření.

Mgr. Zuzana Sněhotová, vedoucí Úseku hygienika FN Ostrava: „Navštěvující osoba počká u vstupu na oddělení na zaměstnance nemocnice, který jí změří teplotu a dotáže se, jestli se u ní neprojevily příznaky koronavirové nákazy. V případě, že naměřená teplota bude nad 37,0° C, nebude návštěva možná. Za pacientem může přijít jen jedna osoba, a to pouze v době od 15 do 16 hodin."

Návštěvy také musí počítat s tím, že při vstupu na oddělení si budou muset vydezinfikovat ruce a mít po celou dobu na ústech roušku. Pokud to zdravotní stav hospitalizovaného pacienta dovolí, preferuje nemocnice návštěvy venku anebo ve společných prostorách, které jsou k tomuto účelu určené. Při návštěvě pacienta na pokoji bude návštěvní doba omezena na 30 minut.

Zákaz návštěv ale zatím stále platí v LDN Klokočov, na Klinice onkologické, Klinice hematoonkologie, Klinice infekčního lékařství a Klinice plicních nemocí a tuberkulózy.Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

DOBOSH - STAV družstvo, Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Patronus servis Ostrava, s.r.o.,
Ostrava
od 87 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků