Kultura F≈M Live: od června v zahradě Národního domu

  • 2. června 2020,
  • 11:50,
  • PR

Streamované „live“ koncerty a další pořady, s jejichž realizací přišla Kultura F≈M v době karantény, se v měsíci červnu přesouvají z kina Vlast do venkovních prostor Národního domu Frýdek-Místek. Lidé si tak mohou vychutnat svou oblíbenou kapelu či performera už nejen z pohodlí domova, ale i v atmosféře evokující letní festivalovou scénu. Součástí projektu je sbírka, která počítá i s podporou Mobilního hospicu Ondrášek.

Záměrem projektu bylo vytvořit kulturní platformu, která nabídne místním umělcům, spolkům a kapelám možnost prezentace a divákům umožní podpořit své oblíbené projekty, uskupení. „Tímto projektem také podporujeme Mobilní hospic Ondrášek o.p.s., který se stará o děti a dospělé s onkologickým onemocněním. Z každého vystoupení putuje část výtěžku na konto organizace a její výši určí sami účinkující,“ uvedl ředitel Kultura F≈M Rostislav Hekera. Dosud vybráno více než sedm tisíc korun a s ohledem na naplánované akce se počítá optimálně až s dvojnásobnou částkou.

Do projektu se zapojují především kapely a performeři z Frýdecko-Místecka a Ostravska, kteří chtějí touto cestou dát o sobě vědět. Vystoupily např. místní kapely Positive, F-M band, Slepí Křováci a Náhoda nebo Místecké divadlo PROZATiM. Skrze streamovaný přenos se uskutečnila i filmová projekce - road movie Tsantsa režiséra Robina Lipo, a to v rámci koncertu písničkářky Moonshye, jejíž hudba je spojena s tímto autorským studentským snímkem.

Uvolnění restrikcí také přispělo k realizaci nového konceptu projektu a k opětovnému přiblížení se ke klasickému pojetí „přímé“ kultury tváří v tvář. Z původního plánu přenosů, které se konaly v kině Vlast s podtitulem Z Vlasti národu, se červnový program streamovaných koncertů přesouvá do prostor Národního domu - Z Národa vlasti. V tomto pojetí se již lidé mohou koncertu účastnit fyzicky, zároveň je zachována možnost sledovat jej prostřednictvím streamu z pohodlí domova. Vstupné na koncerty je dobrovolné a k dispozici bude i drobné stánkové občerstvení.

Sérii koncertů přednostně plánovaných pod širým nebem odstartuje recitál frýdecko-místeckého písničkáře Jaroslava Pszczolky. Ten společně se svými kolegy Václavem Kramářem a Jiřinou Raszka Marušákovou vystoupí v zahradě Národního domu v úterý 2. června od 20.00. K dalším plánovaným patří koncert kapely Plyš (6. 6.), The Yellow Socks (9. 6.) nebo koncert zpěvačky Kaczi (16. 6.). Počítá se ale i s mokrou variantou. Za špatného počasí se koncerty a vystoupení uskuteční v sále kina Vlast.

Podpořit svou oblíbenou kapelu mohou zájemci prostřednictvím QR kódu i po skončení živého koncertu/streamu. Větší část výdělku bude využit pro potřeby Mobilního hospicu Ondrášek. Bližší informace o plánovaných akcích a další aktuality najdete na www.kulturafm.cz.
REAL - RENDOLF M+K s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

AGROZEA, spol. s r. o.- pracoviště: Hlučín kravín - za tratí
Hlučín
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 21 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků